Europosłanka Róża Thun

i

Autor: Marcin Gadomski, Super Express Europosłanka Róża Thun

KOMPROMITUJĄCY błąd Kancelarii Sejmu. Znana europosłanka zdegustowana

2020-08-01 10:43

Już 6 sierpnia Andrzej Duda złoży przed Zgromadzeniem Narodowym przysięgę i rozpocznie swoją drugą kadencję jako prezydent Polski. Na wydarzenie to Kancelaria Sejmu zaprasza również polskich europosłów. W tym skierowanym do Róży Thun doszło jednak do ogromnego błędu ortograficznego, który rozgniewał ją na tyle, że zapowiedziała już swoją nieobecność na uroczystości.

Róża Thun opublikowała na swoim Twitterze wpis, w którym zamieściła między innymi zdjęcie koperty, w której Kancelaria Sejmu wysłała do niej zaproszenie na uroczystość, wystosowane w imieniu marszałek Sejmu Elżbiety Witek. W imieniu polityk zrobiono jednak kardynalny błąd ortograficzny. W miejscu adresata zamiast "Róża" napisano "Ruża". Zdenerwowało to europosłankę, która napisała ironicznie: - Ókłony Pani Marszałek Elrzbieta Witek! Widzę tu taki sam szacunek do polskiej ortografii jak do Polaków i Polski. Dziękuję, z zaproszenia nie skorzystam.

Zdecydowanie niefortunną pomyłkę skomentował, również na Twitterze, szef Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka. - Tego typu pomyłka nie powinna się zdarzyć - ubolewamy, że doszło do tej niefortunnej literówki. Przekonywał przy tym, że "przygotowania do Zgromadzenia Narodowego idą pełną parą". - To spore wyzwanie organizacyjne w niełatwym czasie pandemii. Być może zabrakło nieco koncentracji, należytej uwagi - dodał szef CIS.

Prof. Antoni Dudek: Duda jest innym człowiekiem niż 5 lat temu