Komorowski chwali Dudę. Padły ważne słowa

2022-05-23 10:33
Duda - Komorowski
Autor: Art Service / Super Express Komorowski chwali Dudę. Padły ważne słowa

Andrzej Duda 22 maja odwiedził Kijów, gdzie spotkał się z prezydentem Ukrainy oraz przemawiał w tamtejszym parlamencie. Wizytę polskiej głowy państwa pochwalił m.in. były prezydent Bronisław Komorowski, który udzielił wywiadu dla portalu Gazeta.pl.

Andrzej Duda w niedzielę przemawiał w ukraińskich parlamencie. Prezydent podkreślił, jak bardzo ważne jest, by zatrzymać rosyjskich barbarzyńców. Duda ocenił również, że Ukraińcy, którzy zdecydowali się uciec do Polski przed wojną, nie są imigrantami, tylko gośćmi. - Kiedy tak dzielnie walczycie w obronie niepodległości swojego kraju, oni są w polskich domach bezpieczni i bezpiecznie będą mogli powrócić do swojej ojczyzny po tym, jak pokonacie rosyjskiego okupanta - mówił prezydent. Postawa głowy państwa wyraźnie przypadła do gustu byłemu prezydentowi. Bronisław Komorowski w rozmowie dla Gazeta.pl ocenił, że to bardzo ważny gest ze strony Andrzeja Dudy. - Polska ćwiczyła Ukrainę w sprawie relacji jeszcze z lat II wojny światowej. Spóźniliśmy się z pomocą oferowaną w obliczu wojennego zagrożenia. Teraz to nadrabiamy i to dobrze - ocenił były prezydent.

ZOBACZ TEŻ: Duda w Kijowie. Rosyjskie wojska kierują pociski w stronę miasta

W podobnym tonie wypowiadał się Borys Budka, który w rozmowie z RMF24.pl powiedział, że gdy spotka Andrzeja Dudę, to pogratuluje mu postawy wobec naszego wschodniego sąsiada. - Prezydent Andrzej Duda w zakresie relacji polsko-ukraińskich, ale również tego, że pojechał do Kijowa robi naprawdę dobrą robotę i z pewnością jak będę się z nim widział pogratuluję mu tej wizyty - powiedział polityk PO.

Andrzej Duda w Kijowie
Sonda
Czy Andrzej Duda jest dobrym prezydentem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE