Tak mieszka Janusz Korwin-Mikke z żoną

i

Autor: NEMO/ SUPER EXPRESS Tak mieszka Janusz Korwin-Mikke z żoną

Komornik zajął dom Janusza Korwin-Mikkego! Czy grozi mu eksmisja?

2022-06-10 11:11

ZUS żąda od Janusza Korwin-Mikkego spłaty 80 tys. zł w związku z brakiem odpłacania składek emerytalnych za poszczególne okresy. Przypomnijmy, że polityk nie pobierał emerytury przez ok. 10 lat, będąc w wieku emerytalnym. W 2019 roku zajęto konto, które prowadził wspólnie z małżonką i została wykonana egzekucja komornicza na dokładną kwotę 23 653,90 zł. Dodatkowo okazało się, że komornik częściowo zajął dom, w którym mieszka rodzina posła Konfedercji.

Komornik zajął dom Janusza Korwin-Mikkego

Pieniądze, które zostały zajęte w lutym 2019 roku nie wróciły już do Korwina-Mikkego. Jednak w odwołaniu do Sądu Okręgowego Warszawa-Praga wnoszono o wstrzymanie egzekucji z kont. Mimo pobrania tak ogromnej sumy, zadłużenie wciąż wynosi 80 tys. zł. Co gorsza, okazuje się, że powodem do niepokoju może być fakt wejścia komornika na posiadłość, którą polityk zamieszkuje z żoną i dziećmi.

- Na wspólnym koncie nam zajęli środki, ale tego konta już nie ma. To konto teraz nie istnieje, ale zobowiązania teraz ciążą na naszym domu, w którym mieszkamy. Wtedy pobrano nam ponad 23 tys. zł, więc dług wynosi 80 tys. mimo przejęcia środków z konta w 2019 roku. Dowiedzieliśmy się w sądzie, że częściowo zajęto nam dom - mówi nam rozżalona Dominika Korwin-Mikke.

Czy Januszowi Korwin-Mikkemu grozi eksmisja? 

Ciężko powiedzieć, jakie może mieć to konsekwencje. O eksmisji nie ma mowy, ale część sumy w przypadku sprzedaży prawdopodobnie przeszłaby na poczet spłaty zadłużenia w ZUS. Póki sprawa się nie rozwiąże i będzie w toku, Janusz Korwin-Mikke będzie nadal dłużnikiem i w efekcie również jego rodzina. 

Krzysztof Bosak o Januszu Korwin-Mikkem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE