Michał Kołodziejczak

i

Autor: Marcin Smulczyński / Super Express Michał Kołodziejczak

Przypominają jego słowa

Komentarze po ogłoszeniu startu Kołodziejczaka z list KO. PiS ma używanie

2023-08-16 11:41

Lider Agrounii Michał Kołodziejczak postanowił startować z list KO. Decyzja została ogłoszona w trakcie Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej. Politycy PiS niemal od razu zaczęli komentować to wydarzenie na Twitterze. Nie zostawiają suchej nitki na liderze PO Donaldzie Tusku!

Chyba nikt nie spodziewał się, że Michał Kołodziejczak pojawi się na listach KO. Wielu polityków PiS postanowiło przypomnieć słowa lider Agrounii, który jakiś czas temu stwierdził, że rządy PO-PSL cofnęły Polskę o kilka wieków. Inni zaś skupiają się na jego wypowiedziach dotyczących Rosji. Oto niektóre z komentarzy, jakie zamieścili na Twitterze.

- Zdradziliście Polską Wieś. Teraz na listach macie sympatyka Putina. Komu służycie? – pyta premier Mateusz Morawiecki

- Wspaniały kandydat, panie Tusk – stwierdziła ironicznie była premier Beata Szydło, dodając fragment wywiadu Michała Kołodziejczaka w Radiu Zet, gdy ten krytykował PO.

- Michał Kołodziejczak zdradził polską wieś. Dziś idzie ramię w ramię z Donaldem Tuskiem, o którym niedawno mówił, że "cofnął Polaków o kilka wieków do tyłu" i zrobił z Polski "kraj koczowniczy", z którego ludzie "musieli wyjeżdżać do Wielkiej Brytanii, do Irlandii" – przypomniał rzecznik rządu Piotr Muller.

- Michał Kołodziejczak często robił to, co chętnie cytowała rosyjska propaganda. Udawał rolniczego antysystemowca, a ląduje w najbardziej antyrolicznej partii Polsce. Rację miał Janusz Kowalski, kiedy pokazywał, że zachowuje się jak podnóżek Tuska. Dziś zostało to przyklepane – stwierdził Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Senastian Kaleta.

- Kołodziejczak po wybuchu wojny siał w Polsce panikę. Straszył paliwem po 15 zł. Pasuje więc do Tuska, który mówił o chlebie za 30 zł. Swoją drogą, fatalne muszą być wewnętrzne sondaże PO, skoro sięgają po taką personę – napisał Łukasz Schreiber.

- "PSL to zdrajcy polskiej wsi" - tak uwielbiany przez rzeczniczkę Kremla, Onet, Newsweek i TVN "rolnik" Michał Kołodziejczak mówił niedawno. Politycy Trzeciej Drogi zrozumieli, że wpuszczenie na listy prorosyjskich zielonych ludzików z Agrounii zakończyłoby się wyborczą katastrofą – stwierdził wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski.

Sonda
Jak oceniasz działalność Michała Kołodziejczaka?
Express Biedrzyckiej - Michał KOŁODZIEJCZAK
Nasi Partnerzy polecają