Komandor Maksymilian Dura

i

Autor: Archiwum Komandor Maksymilian Dura

Komandor Dura wprost: Blokada Odessy może zadusić Ukrainę!

Wojna na Ukrainie niesie za sobą cierpienia tysięcy ludzi. Horror, jaki rozpętał Władimir Putin (70 l.) może jednak wpłynąć nie tylko na naszych sąsiadów, ale też wywołać dramat milionów osób na całym świecie. Jeśli rosyjskim wojskom uda się zablokować Odessę, doprowadzi to do zaduszenia Ukrainy, wytłumaczył w programie "Express Biedrzyckiej" komandor porucznik marynarki wojennej, Maksymilian Dura i wprost wyjaśnił, co to oznacza.

Ukraina to "spichlerz Europy". Jej blokada grozi poważnymi problemami żywieniowymi 

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że Ukraina to "spichlerz Europy" i dostawcą produktów żywieniowych dla całego świata. To właśnie z Ukrainy drogą morską szły ogromne transporty żywności, a szczególnie: oleju, zboża, w tym pszenicy. Niestety, przez to, co teraz dzieje się na Ukrainie, wielu krajom świata grozi poważne niebezpieczeństwo, jeśli chodzi o sprawy żywieniowe. Mówiła o tym ostatnio w "Raporcie Walczaka" Monika Piątkowska, Prezes Izby Zbożowo-Paszowej. Ekspertka stwierdziła: - Zagrożenie głodem jest tuż za rogiem, oczywiście nie chciałabym straszyć mieszkańców naszego kraju, ale świadomość trzeb mieć, że zaburzenie w handlu zbożem, które nastąpiło, może spowodować, iż niedobory zboża będą, wszystko na to wskazuje, głównie w krajach Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu, w tych krajach które wspomagają się importem zboża, kukurydzy i pszenicy z Rosji i Ukrainy.  

SPRAWDŹ, CO JESZCZE POWIEDZIAŁA EKSPERTA OD ŻYWIENIA: Polskę czeka ubóstwo żywnościowe?! Straszna prognoza ekspertki!

Komandor wyjaśnia, co się stanie, gdy Rosja zablokuje Odessę

Sprawę zablokowanych transportów z Ukrainy w rozmowie z Kamilą Biedrzycką kom. por. Dura wskazał, jaki niebezpieczny wojenny scenariusz jest możliwy. Jeśli Rosja dopnie swego i doprowadzi do tego, że ukraińskie statki nie będą mogły wypłynąć z portów, milionom ludzi grozi głód. 

- Teraz najważniejszym problemem jest Morze Czarne, to w jaki sposób blokuje się Ukrainę. Niedawno rozmawiałam z komandorem Budziszem, który powiedział: "Blokując Odessę można udusić Ukrainę", i proszę mi wierzyć, jest w tym duży sens. Problemem Ukrainy jest to, że politycy zaczynają się nudzić Ukrainą", a o wojnie u naszych granic musimy pamiętać. Ukraina nie posiada niewielkie jednostki marynarki wojennej. Nie są one w stanie przywrócić szlaków komunikacyjnych na morzu w odniesieniu w odniesieniu do floty czarnomorskiej. (...) Są szacunki, że jeśli uda się Rosjanom zablokować całkowicie transport drogą morską: zboża, kukurydzy, pszenicy, to wtedy około 400 mln osób na świecie zostanie objętych tym problemem. To problem całego świata, nie tylko Ukrainy. Blokada portów w ty szczególnie Odessy to przykład terroryzmu i piractwa. 

Express Biedrzyckiej - kmdr por. Maksymilian Dura: Blokując Odessę można udusić Ukrainę
Sonda
Czy Władimir Putin miał wcześniej obrany plan, aby spowodować kryzys żywnościowy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają