Roman Szełemej, nie był na urlopie dostał 165 tys

i

Autor: Tomasz Pietrzyk / Agencja Gazeta Roman Szełemej, nie był na urlopie dostał 165 tys

Kolejna gigantyczna forsa dla prezydenta Wałbrzycha. Afery ciąg dalszy

2021-09-23 12:32

Niesłychane! Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej w piątek został zwolniony ze szpitala, a teraz okazuje się, że placówka wypłaciła mu dodatkowe ogromne pieniądze! - Chodzi o 165 tysięcy złotych. To ekwiwalent za niewykorzystany urlop – zdradza Adriana Tomusiak, dyrektor szpitala z Wałbrzycha.

Ponad 400 tys. zł zarobił prezydent Wałbrzycha i lekarz kardiolog Roman Szełemej od stycznia do lipca w lokalnym szpitalu. Tak ogromną sumę dostał, mimo że był tam zatrudniony tylko na ćwierć etatu. Był – ponieważ w piątek został wyrzucony z pracy. Dyrekcja szpitala in. Alfreda Sokołowskiego dopatrzyła się wielu nieprawidłowości, na przykład pobrania wynagrodzenia za dyżur, podczas którego Szełemeja nie było w placówce. Samorządowiec nie zgadza się z zarzutami. Twierdzi, że to polityczna zemsta i atak. Zapowiedział też, że sprawę odda do sądu pracy.

Teraz jednak okazuje się, że do tych 400 tysięcy trzeba jeszcze dodać… 165 tys. zł! Tyle szpital wypłacił Szełemejowi jako ekwiwalent za niewykorzystane urlopy. Jak to możliwe? - Wypłacone wynagrodzenie wynika z zawartej przez szpital umowy z pracownikiem – tłumaczy dyr. Adriana Tomusiak. - Trwa kontrola, która ma wszystko dokładnie wyjaśnić – dodaje.

Chcieliśmy poprosić dr. Szełemeja o komentarz, ale do momentu, kiedy ujawniliśmy jego astronomiczne zarobki nie odbiera od nas telefonu i nie odpisuje sms-y.

Przypomnijmy, że Roman Szełemej chce zostać przewodniczącym dolnośląskiej Platformy Obywatelskiej z poparciem Grzegorza Schetyny.

>>Prezydent Wałbrzycha zarobił w szpitalu 400 tysięcy! Jest zatrudniony na ćwierć etatu. Skąd taka forsa?!<<

>>Po naszych publikacjach prezydent Wałbrzycha WYRZUCONY z pracy! Poważne zarzuty!<<

Poniżej galeria

Super Raport 22.09 (Goście: Krzysztof Kwiatkowski - senator, były szef NIK, dr Małgorzata Bonikowska - prezes CSM) Sedno Sprawy: Maciej Wąsik