Filip Nowak, prezes NFZ

i

Autor: Andrzej Bęben

Ministerstwo Zdrowia tłumaczy

Kolejki do lekarzy, a prezes NFZ z wielką nagrodą! Nie tylko on

2023-03-29 8:30

Sytuacja w służbie zdrowia bez zmian. Tłumy pacjentów czekających do specjalistów i terminy zabiegów na kolejne lata. Kierownictwo Narodowego Funduszu Zdrowia nie widzi w tym nic złego i hojnie siebie nagradza. Jak ustalił "Fakt" prezes NFZ otrzymał w zeszłym roku wysoką nagrodę.

W czasie, gdy do okulisty w ubiegłym roku zapisanych było ponad 400 tysięcy pacjentów, na fizjoterapię ambulatoryjną blisko 700 tysięcy, do poradni neurologicznej 240 tys. osób, to kierownictwo kierownictwo Narodowego Funduszu Zdrowia dostawało sowite nagrody. Do stomatologa w ramach NFZ czekało także 274 tysiące osób, a do kardiologa 180 tysięcy pacjentów. Te liczby na szefostwie NFZ nie robią jednak jak widać wrażenia, ani powodu do wstydu. 

89-letnia Józefa z Siedlec leczy się na kręgosłup: Prędzej człowiek umrze, zanim dostanie się do lekarza specjalisty". Kolejki do lekarza na NFZ

Nagrody dla kierownictwa NFZ

Jak informuje "Fakt", prezes Narodowego Funduszu Zdrowia w 2022 roku otrzymał  47 947,08 zł nagrody od ministra zdrowia, Adama NiedzielskiegoFilip Nowak otrzymuje także 33 tys. złotych brutto miesięcznej pensji. Nagrody otrzymali także dyrektorzy oddziałów NFZ: warmińsko-mazurski – 2 nagrody, łącznie 36 tys. zł, dolnośląski - 2 nagrody, łącznie 33 tys. zł, pomorski - 2 nagrody, łącznie 33 tys. zł, zachodniopomorski – 2 nagrody, łącznie 32 tys. zł, łódzki – 2 nagrody, łącznie 30 tys. zł, lubuski– 2 nagrody, łącznie 28 tys. zł, wielkopolski – 2 nagrody, łącznie 27 tys. zł, mazowiecki – 2 nagrody, łącznie 27 tys. zł, kujawsko-pomorski – 2 nagrody, łącznie 27 tys. zł, śląski – 2 nagrody, łącznie 25 tys. zł, świętokrzyski – 2 nagrody, łącznie 20 tys. zł, małopolski – 2 nagrody, łącznie 20 tys. zł, podkarpacki - 1 nagroda, 15 tys. zł i opolski - 1 nagroda, 9 tys. zł.

Minister Zdrowia o nowych cenach w sanatoriach! Ile wynoszą koszty zakwaterowania i wyżywienia?

Ministerstwo Zdrowia tłumaczy się z nagród

– Filip Nowak przez cały okres epidemii uczestniczył w sztabach kryzysowych organizowanych przy Ministrze Zdrowia. Pracował poza standardowymi godzinami pracy, często 7 dni w tygodniu po 12-14 godzin. Niejednokrotnie wymagana była od niego praca nocy. Nie otrzymał za to żadnych dodatkowych pieniędzy w postaci nadgodzin ani też dni wolnych od pracy – wyjaśnił "Faktowi" Wojciech Andrusiewicz, rzecznik resortu zdrowia. – Gdyby trzeba było zapłacić za wszystkie ponadnormatywne weekendy, tak jak pracownikom zgodnie z kodeksem pracy, kwota byłaby około 20 razy większa. Jest to docenienie olbrzymiego poświęcenia i poświęcenia czasu dla rodziny na rzecz pracy w dobie epidemii – dodał.

Minister Niedzielski o nowych standardach POZ
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają