Jarosław Kaczyński

i

Autor: Art Service/Super Express

Wybory w Polsce

Klamka zapadła! PiS już dziś odkryje swoje prawdziwe oblicze! Karty na stół. Wiadomość gruchnęła z samego rana

2023-08-31 8:32

To już pewne. W czwartek 31 sierpnia zostaną zaprezentowani liderzy list wyborczych Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych 2023. Taką wiadomość przekazał z samego rana poseł PiS Marek Ast. - Z całą pewnością w czwartek liderzy list PiS zostaną zaprezentowani - powiedział poseł PiS Marek Programie I Polskiego Radia.

PiS ogłosi liderów list. Poznamy "jedynki" w wyborach parlamentarnych 2023

PiS wykłada karty na stół i w czwartek ogłosi liderów swoich list wyborczych. Do wyborów zostało coraz mniej czasu i wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. O planach na zaprezentowanie kandydatów opowiedział w porannym wywiadzie poseł Marek Ast. Polityk  został m.in. zapytany o to, "jak odbędzie się dzisiejsze ogłoszenie list wyborczych Prawa i Sprawiedliwości". - Jeżeli chodzi o same listy, to odbędzie się to w okręgach pod koniec tygodnia, w sobotę. Jeżeli chodzi o te wstępne informacje, to odbędzie się to pewnie dzisiaj na konferencji prasowej, tradycyjnie na ul. Nowogrodzkiej - powiedział poseł PiS Marek Ast.

Dopytywany, czy "będą to jedynki list czy zostanie przestawiona większa liczba kandydatów", polityk zastrzegł, że "trudno mi powiedzieć, jaka będzie formuła, z całą pewnością liderzy list zostaną (dzisiaj) zaprezentowani". Ast pytany, czy wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński wystartuje z Kielc, nie odpowiedział wprost, ale nieco zagadkowo: "nie potwierdzę, nie zaprzeczę, ale o tym wielokrotnie było już mówione, więc tak". Ast pytany, czy listę warszawską będzie otwierał minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, polityk PiS ocenił, że "to byłaby naturalna kolej rzeczy".

Na pytanie, czy premier Mateusz Morawiecki wystartuje z Katowic, Ast z kolei zaznaczył, że "to jest jego okręg". Ast zapytany, czy wszyscy ministrowie aktualnego rządu znajdą się na listach, powiedział, że "jeżeli myślimy o konstytucyjnych ministrach, to z tego co wiem, to tak".

CZYTAJ: Na kogo głosować w wyborach 2023? Przegląd programów politycznych partii w pigułce

Quiz. Co wiesz o wyborach parlamentarnych? Bez 5/10 lepiej nie głosuj!

Pytanie 1 z 10
Kto może wziąć udział w wyborach parlamentarnych?
Wieczorny Express - Joanna Senyszyn
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany