Kinga Gajewska

i

Autor: TOMASZ RADZIK/ SUPER EXPRESS Kinga Gajewska

Kinga Gajewska zaszczepiła się przeciwko COVID-19 w ciąży. Antyszczepionkowcy w natarciu

2021-05-07 22:03

Kinga Gajewska postanowiła zaszczepić się przeciwko koronawirusowi. Nie spodobało się to antyszczepionkowcom, zwłaszcza że posłanka Koalicji Obywatelskiej jest w ciąży i spodziewa się trzeciego dziecka. Okazuje się jednak, że Kinga Gajewska podjęła decyzję w oparciu o stanowisko Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. - Lekarze od pewnego czasu alarmują, że kobiety w ciąży mogą przechodzić COVID-19 o wiele ciężej niż ich rówieśniczki niebędące w ciąży - podkreśliła Gajewska na Instagramie i zaznaczyła, że szczepienie jest bezpieczne zarówno dla kobiet w ciąży, jak i ich dzieci.

Kinga Gajewska zaszczepiła się przeciwko COVID-19

Kinga Gajewska w mediach społecznościowych pochwaliła się szczepieniem przeciwko koronawirusowi. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że posłanka PO jest obecnie w ciąży. O tej radosnej wiadomości, jako pierwszy poinformował "Super Express". Kinga Gajewska w rozmowie z "SE" w kwietniu zdradziła, że spodziewa się trzeciego dziecka. Posłanka Koalicji Obywatelskiej na Instagramie wyjaśniła, dlaczego zdecydowała się na zaszczepienie przeciwko koronawirusowi.

Lekarze od pewnego czasu alarmują, że kobiety w ciąży mogą przechodzić COVID-19 o wiele ciężej niż ich rówieśniczki niebędące w ciąży. Zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 zwiększa również ryzyko przedwczesnego porodu. (...) Po przeczytaniu stanowiska Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego postanowiłam się zaszczepić szczepionką Moderna - podkreśliła.

Kinga Gajewska pod ostrzałem antyszczepionkowców

Kinga Gajewska w rozmowie z TVN 24 przyznała, że po tym, jak w mediach społecznościowych pochwaliła się szczepieniem przeciwko koronawirusowi, zalała ją fala negatywnych komentarz ze strony antyszczepionkowców.

Kiedyś też lekarze rekomendowali leki dla kobiet w ciąży a potem rodziły się dzieci bez kończyn - to jeden z nich.

Wątpliwości rozwiał doktor Maciej Socha, ordynator Oddziału Położniczo-Ginekologicznego gdańskiego szpitala świętego Wojciecha w Gdańsku.

Szczepienia w ciąży są absolutnie bezpieczne. Korzyści znamiennie przewyższają niewielkie ryzyko odczynów poszczepiennych - podkreślił lekarz i dodał, że matka, karmiąc dziecko, prawdopodobnie może przekazać noworodkowi przeciwciała.

Nie przegap: Grzegorz Cessak: Szczepienia przeciwko COVID 19 dla nastolatków w wakacje. Szczegóły

Super Raport 07.05 (Goście: Michał Dworczyk - szef KPRM, gen. Grzegorz Gielerak - dyrektor WIM w Warszawie) Sedno Sprawy: dr Grzegorz Cessak
Sonda
Czy chcesz się szczepić na Covid-19?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE