Kim jest Robert Bąkiewicz? To on stoi na czele Marszu Niepodległości

2021-11-10 15:40
Robert Bąkiewicz
Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI/SUPER EXPRESS Robert Bąkiewicz

Robert Bąkiewicz wzbudza wiele kontrowersji wśród opinii publicznej. Jest prezesem Stowarzyszenia Marszu Niepodległości, ale także organizacji noszącej nazwę "Straż Narodowa". To do niego Wanda Traczyk-Stawska w czasie październikowej manifestacji krzyknęła: - Milcz głupi chłopie! Milcz! Chamie skończony. Bąkiewicz razem z kontrmanifestacją ją zakrzykiwał.

Robert Bąkiewicz odniósł się do słów Wandy Traczyk-Stawskiej. Podważył cały jej autorytet i stwierdził, że być może nie ma do końca kontaktu z rzeczywistością. Stwierdził też, że weterani są wykorzystywani przez opozycję. - Bardzo chętnie spotkam się z panią Wandą Traczyk-Stawską i z nią porozmawiam. Inna sprawa, że PO wykorzystuje weteranów do promowania idei, które są sprzeczne z ideami, o które ta pani walczyła w Powstaniu Warszawskim - napisał na swoim Twitterze.

Kim jest Robert Bąkiewicz?

Przede wszystkim to on stoi za Stowarzyszeniem Marszu Niepodległości, a od 2010 roku za organizacja marszów niepodległości 11 listopada w Warszawie. Przybywają na nie masy Polaków z całego kraju. Sprawuje także stanowisko prezesa Rot Marszu Niepodległości. W Mediach Narodowych jest redaktorem naczelnym. Najbardziej głośną i kontrowersyjną sprawą było utworzenie przez niego tzw. "Straży Narodowej" czyli organizacji, której celem jest "chronienie i bronienie" kościołów. Jest przeciwnikiem demokracji i uważa to za największe zło. W przeszłości działał w Obozie Narodowo-Radykalnym. 

- Życie to podstawowe prawo naturalne, które przysługuje każdemu człowiekowi. Jedyną przyszłością naszej ojczyzny, jedyna nadzieją dla naszej ojczyzny jest cywilizacja życia — powiedział podczas XVI Marszu dla Życia i Rodziny. 

CZYTAJ>>>Marsz Niepodległości: Policja ostrzega dziennikarzy przed uduszeniem. "Załóż kask"

Marsz niepodległości w Warszawie
FB Wawa Bąkiewicz
Autor: SE
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE