Kim jest Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury? RODZINA, WYKSZTAŁCENIE

2018-01-09 14:35

9 stycznia doszło do rekonstrukcji rządu - najważniejsze zmiany dotyczą ministerstwa spraw zagranicznych, resortu zdrowia, ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji oraz ministerstwa obrony narodowej. Funkcję ministra infrastruktry powierzono Andrzejowi Adamczykowi. Kim jest szef tego resortu?

9 stycznia doszło do oczekiwanej i zapowiadanej od dawna rekonstrukcji rządu. Do najważniejszych zmian doszło w MSZ, MON oraz MZ. Zdymisjonowani zostali: Anna Streżyńska, Konstanty Radziwiłł, Antoni Macierewicz, Jan Szyszko, Mariusz Błaszczak, Witold Waszczykowski, Andrzej Adamczyk, Henryk Kowalczyk. Zmiany dotyczą również samego Mateusza Morawieckiego, który oczywiście nie jest już ani ministrem rozwoju, ani ministrem finansów. Miejsce dotychczasowych ministrów zajęli: Teresa Czerwińska - minister finansów, Jadwiga Emilewicz - minister przedsiębiorczości i technologii, Jerzy Kwieciński - minister inwestycji i rozwoju, Łukasz Szumowski - minister zdrowia, Henryk Kowalczyk - minister środowiska, Joachim Brudziński - ministrem spraw wewnętrznych i administracji, Jacek Czaputowicz - minister spraw zagranicznych, Mariusz Błaszczak - minister obrony narodowej, Andrzej Adamczyk - minister infrastruktury.

Minister Andrzej Adamczyk urodził się w 1959 roku w Krzeszowicach, w województwie małpolskim. Studiował finanse i rachunkowość na Społecznej Akademii Nauk w Łodzi, w 2016 roku uzyskał tytuł magistra. Od 2001 roku jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz: Rekonstrukcja rządu. Nazwiska ministrów do dymisji. SONDAŻ

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE