Kazimierz Marcinkiewicz

i

Autor: Artur Hojny/Super Express Kazimierz Marcinkiewicz

Kaz i Isabel

Kazimierz Marcinkiewicz nie płacił alimentów byłej żonie. Sprawa karna umorzona na dwa lata

2022-09-28 9:12

Sprawa karna Kazimierza Marcinkiewicza o niepłacenie alimentów, została prawomocnie umorzona na dwa. Były premier miał je płacić na rzecz byłej drugiej żony, Izabeli Olchowicz-Marcinkiewicz. Sprawa zakończyła się warunkowym umorzeniem na dwa lata - dowiedziała się PAP. Sąd nakazał Marcinkiewiczowi płacenie alimentów w czasie próby.

We wtorek, 27 września warszawski sąd w drugiej instancji w sprawie karnej przeciw byłemu premierowi za niepłacenie alimentów utrzymał marcową decyzję warszawskiego sądu rejonowego. Wówczas sprawa karna została warunkowo umorzona na dwa lata, ale Kazimierz Marcinkiewicz został przez sąd zobowiązany do płacenia w okresie próby alimentów byłej żonie Izabeli. Sąd uznał, że od sierpnia 2017 do maja 2020 r. z wyjątkiem dwóch miesięcy polityk uchylał się od płacenia nałożonego przez sąd zabezpieczenia alimentacyjnego na czas procesu i później alimentów wyznaczonych przez sąd, ale warunkowo umorzył sprawę. W wyroku nakazał Marcinkiewiczowi wykonywanie obowiązku alimentacyjnego wobec byłej żony Izabeli oraz zapłacenie wynagrodzenia reprezentującego ją adwokata i kosztów sądowych (PAP).

Kazimierz Marcinkiewicz ma 63 lata, a ciało jak dwudziestolatek! ZDJĘCIA PAPARAZZI

Kazimierz Marcinkiewicz był premierem od końca października 2005 do połowy lipca 2006 r. Z drugą żoną, Izabelą Olchowicz-Marcinkiewicz był w związku małżeńskim od 2009 do 2018 roku. Wcześniej był żonaty z Marią, z która ma czwórkę dzieci.

Licytacja mieszkania Marcinkiewiczów

Czego najbardziej boi się Kaczyński? Śmiszek: "Ma pełne portki ze strachu".

Włącz podcast i posłuchaj!

Listen to "Kaczyński ma pełne portki ze strachu - Krzysztof Śmiszek [EXPRESS BIEDRZYCKIEJ]" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają