Kasia Tusk z dziećmi i mężem szła w marszu dla Izy z Pszczyny. Nie kryła emocji [ZDJĘCIA]

2021-11-06 19:01

W sobotę, 6 listopada, w Warszawie, oraz w wielu innych miastach Polski, odbył się marsz dla Izy z Pszczyny. W Gdańsku zobaczyć można było także Kasię Tusk, która szła w towarzystwie męża i dwójki dzieci. Córka Donalda Tuska nie kryła emocji. Zobacz zdjęcia.

W sobotę, 6 listopada, w Warszawie odbył się marsz podczas którego uczczona została pamięć tragicznie zmarłej 30-letniej Izy z Pszczyny. Marsz przeszedł pod hasłem: "Ani Jednej Więcej". Iza zmarła na sepsę po tym, gdy po odejściu wód płodowych lekarze nie zdecydowali się na aborcję, by ją uratować. Uczestnicy marszu mieli ze sobą liczne transparenty z hasłami wzywającymi władze do wycofania się z zaostrzonego prawa aborcyjnego. W wielu miejscach Polski zapłonęły znicze. Sytuacja podobnie wyglądała podczas marszu "Ani Jednej Więcej" w Warszawie. Uczestnicy marszu zebrani pod Kolumną Zygmunta rozświetlili telefony i w ciszy wysłuchali utworu "Soun of silence". Wśród nich zobaczyć można było wiele znanych osób. Jedną z nich była Kasia Tusk, która w Gdańsku maszerowała wraz ze swoimi małymi dziećmi oraz mężem. Córka Donalda Tuska nie kryła swoich emocji. Tuląc swoją młodszą córeczkę aktywnie brała udział w marszu ku pamięci tragicznie zmarłej Izy z Pszczyny.

Zobacz zdjęcia: Kasia Tusk z mężem i dziećmi na marszu dla Izy

Ani jednej więcej. Sound of Silence i krzyk kobiet na Placu Zamkowym
Sonda
Czy aborcja w Polsce powinna być legalna?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE