Karczewski

i

Autor: TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS Karczewski

Karczewski wypalił nagle przy włączonym mikrofonie: "Wiem, że jest drożyzna"

2022-06-02 14:04

Stanisław Karczewski, były marszałek Senatu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości w kolejnych rozmowach z dziennikarzami wystrzegał się przyznawania, że w Polsce jest drożyzna. Polityk wskazywał raczej, że ceny nie urosły dwukrotnie i tak samo mówił też ostatnio o kredytach. W rozmowie z Robertem Mazurkiem w RMF nagle jednak przyznał, że "jest drożyzna".

Stanisław Karczewski nie wytrzymał: "Ja wiem, że jest drożyzna"

Stanisław Karczewski był gościem Roberta Mazurka w Porannej Rozmowie RMF. Maglowany przez dziennikarza twardo obstawał przy tym, że nie odnotował 100 proc. wzrostów cen w wypadku żadnego produktu spożywczego. Gdy nagle prowadzący zarzucił marszałkowi, że ten mówił, iż drożyzny nie ma, cierpliwość Stanisława Karczewskiego wyraźnie się skończyła.

Nie, panie redaktorze, pan mówi nieprawdę. Ja nie mówiłem, że nie ma drożyzny, bo jestem człowiekiem dorosłym. Chodzę i robię zakupy i wiem że jest drożyzna - tłumaczył Stanisław Karczewski.

Polityk zapowiedział także, że jeśli ktoś będzie próbował mu udowodnić, że jedzenie zdrożało o 100 proc., to on będzie się temu opierał, gdyż jest to nieprawdą. Karczewski oświadczył bowiem, że wie, jakie są ceny.

Jeżeli ktoś mi mówi, że zdrożała żywność o 100 proc., to ja będę sprzeciwiał się temu, bo nie zdrożała. Ja wiem, jakie są ceny - podkreślił były marszałek.

Poniżej zdjęcia słynnych polskich polityków z dziecięcych lat

Stopy procentowe w górę. Karczewski: "Wnikliwie to obserwuję"

Senator z ramienia Prawa i Sprawiedliwości poruszył także temat podwyżki stóp procentowych. Przyznał, że sam spłaca kredyty, bo ma takowe zaciągnięte w "dobrym banku". Zwrócił jednak uwagę, że choć odnotował podwyżki stóp procentowych, to nie przełożyło się to drastycznie na jego raty kredytu.

 - Podnoszą, oczywiście, bardzo wnikliwie to obserwuje. Na szczęście mam kredyty w dobrym banku. Nie są to duże zwyżki, ale są. (...) Kredyty nie zdrożały o 100 proc. we wszystkich bankach - podsumowuje Stanisław Karczewski.

Sonda
Czyja ekipa lepiej poradziłaby sobie z inflacją?
Express Biedrzyckiej 02.06 (Radosław Sikorski, Adam Kobieracki, Kazimierz Krupa) Sedno Sprawy: Łukasz Schreiber
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE