Morawiecki

i

Autor: PAP/Radek Pietruszka

Kolejny spór

Kara śmierci dzieli PiS! Posłowie przeciw Morawieckiemu! "Jestem katolikiem"

Mateusz Morawiecki ostatnio zaskoczył wielu Polaków, stwierdzając, że jest zwolennikiem wprowadzenia kary śmierci. W polskim parlamencie zdecydowanie przeważają przeciwnicy tej kary zwanej ostateczną. Co ciekawe, przeciwko karze śmierci są także posłowie PiS! Premier może za to liczyć na wsparcie dość egzotycznych dla niego sojuszników, takich jak... Janusz Kowalski z Solidarnej Polski czy Artur Dziambor z Konfederacji. Jedno jest pewno: kara śmierci dzieli PiS.

Posłanka PiS przeciwko karze śmierci: "To jest zgodne z moją wiarą"

Mateusz Morawiecki ostatnio niespodziewanie wyznał, że jest zwolennikiem kary śmierci! Szef rządu poszedł mocno pod prąd politycznej poprawności. - Moim zdaniem kara śmierci za najcięższe przestępstwa powinna być dopuszczalna. Uważam, że to był taki przedwczesny wynalazek lat 90. czy wcześniejszych. W tym względzie również nie zgadzam się z nauką Kościoła, bo jestem zwolennikiem kary śmierci - zdradził premier podczas rozmowy z internautami. Okazuje się, że z Mateuszem Morawiecki nie zgadza się nie tylko Kościół i liberałowie, lecz także politycy PiS! - Ja jestem przeciwniczką kary śmierci, dlatego że to jest kara, która jest nieodwracalna. Jestem katoliczką i to jest zgodne z moją wiarą. Popieram natomiast stosowanie kary bezwzględnego dożywocia - podkreśliła Anna Kwiecień, posłanka PiS. 

Kara śmierci - rozdźwięk w PiS, Janusz Kowalski jak Mateusz Morawiecki

Partyjna koleżanka Mateusza Morawieckiego ze swoimi poglądami nie jest w PiS odosobniona. Podobne podejście do sprawy ma Wojciech Skurkiewicz, poseł i wiceszef MON. - Jestem katolikiem, człowiekiem praktykującym i uważam, że powinniśmy szanować życie od poczęcia do naturalnej śmierci, dlatego jestem przeciwko karze śmierci - wyznaje polityk. Na pytanie dotyczące kary śmierci nie chciał z kolei odpowiedzieć Marek Suski, jeden z najbliższych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego. Mateusz Morawiecki może natomiast liczyć na wsparcie Janusza Kowalskiego z Solidarnej Polski, który często krytykował premiera za działania dotyczące polityki względem Unii Europejskiej. - Ja jestem zdecydowanie za karą śmierci dla najgorszych morderców czy pedofilów. Zawsze o tym mówiłem - zaznacza wiceminister rolnictwa. Podobne zdanie ma Artur Dziambor z Konfederacji. - Powinniśmy miec w swoim prawie karę śmierci. Są osoby, które podatnik niekoniecznie chce utrzymywać - przekonuje.

Spędziliśmy cały dzień z Mateuszem Morawieckim. Zobacz zdjęcia i wideo

Sonda
Czy w Polsce powinna obowiązywać kara śmierci?
Politycy od Kuchni - Mateusz Morawiecki