Konrad Ciesiołkiewicz

i

Autor: Artur Szczepański / Reporter Konrad Ciesiołkiewicz

Wyboru RPD dokonają posłowie

Kandydat na Rzecznika Praw Dziecka był rzecznikiem rządu PiS! Kim jest Konrad Ciesiołkiewicz?

2023-11-21 5:10

14 grudnia upływa kadencja Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka (43 l.). O wyborze nowego RPO zdecyduje Sejm, rozpatrując kilka kandydatur. Największe szanse na objęcie ważnego urzędu zdaje się mieć Konrad Ciesiołkiewicz (46 l.), prezes Fundacji Orange, były rzecznik rządu Kazimierza Marcinkiewicza (63 l.) i mąż dziennikarki TVN Brygidy Grysiak.

Rzucił politykę po ślubie z dziennikarką TVN

Konrad Ciesiołkiewicz jest z wykształcenia politologiem i psychologiem. Przed laty wydawał się obiecującym politykiem. W latach 2003-2005 pełnił funkcję dyrektora biura prasowego PiS, a w latach 2005-2006 był rzecznikiem rządu Kazimierza Marcinkiewicza. Nieoczekiwanie przerwał karierę polityczną, być może za sprawą wielkiej miłości do dziennikarki Brygidy Grysiak (44 l.), która zajmowała się m.in. tematyką wiary i obsługiwała wizyty Jana Pawła II. Wziął z nią ślub w 2007 r.

Pęk z PiS zostanie jednak wicemarszałkiem Senatu? Opozycja zmienia zdanie

PR-owiec i prezes fundacji

Ciesiołkiewiecz został ekspertem ds. komunikacji i kontaktów z mediami, początkowo w spółce Polkomtel, a później Orange. W tej drugiej firmie został prezesem Fundacji Orange, która zajmuje się działalnością charytatywną. Obecny kandydat na RPO wraz z żoną w 2016 r. był ambasadorem Światowych Dni Młodzieży. Małżonkowie zostali też powołani przez kard. Kazimierza Nycza do rady duszpasterskiej archidiecezji warszawskiej.

Drugi poważny kandydat na RPO

W tym roku Ciesiołkiewicz dostał nagrodę im. Janusza Korczaka dla osób publicznych działających na rzecz dzieci i młodzieży. Poważnym rywalem byłego rzecznika PiS w walce o urząd RPO jest prof. Marek Konopczyński, pedagog Uniwersytetu w Białymstoku i członek Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN. AB

Express Biedrzyckiej - KRZYSZTOF KWIATKOWSKI
Sonda
Czy uważasz, że klapsy pomagają w wychowaniu dzieci?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają