Jarosław Kaczyński

i

Autor: PAP/Artur Reszko

Prezes PiS w Suwałkach

Jarosław Kaczyński: chcesz pokoju, szykuj wojnę

2022-11-05 15:49

Jarosław Kaczyński kontynuuje swój objazd po Polsce. Tym razem prezes Prawa i Sprawiedliwości zawitał do Suwałk. Poruszał tam kwestie ważne dla Polski, ale i dla tego regionu. - Nie jesteśmy harcerzykami, co chcą się bawić w wojnę. Chcesz pokoju, szykuj wojnę. Nie mogę zapewnić, że wojna jest niemożliwa powiedział. Kaczyński nawiązał w swoim wystąpieniu także do inflacji, kryzysu energetycznego, elektrowni atomowej w Polsce i armii.

Kaczyński w Suwałkach

Jarosław Kaczyński w Suwałkach nawiązał do wojny na Ukrainie. - Musimy bronić się sami. Dlatego też rozbudowujemy armię - przyznał prezes PiS. I dodał: - Nie jesteśmy harcerzykami, co chcą się bawić w wojnę. Chcesz pokoju, szykuj wojnę. Nie mogę zapewnić, że wojna jest niemożliwa.

Nie dało się pominąć tematyki kolejnych ważnych kryzysów, jak inflacja i kryzys energetyczny. Jarosław Kaczyński publicznie skrytykował działania i teorie gospodarcze Leszka Balcerowicza. Kaczyński żartował, że z inflacją można walczyć szokowo jak to proponuje Balcerowicz. Ale to spowoduje wysokie bezrobocie, spadek PKB. - W kwestiach inflacyjnych musimy prowadzić politykę, która ogranicza inflację, ale nie powoduje uderzenia w gospodarkę realną i nie powoduje wzrostu bezrobocia – powiedział Kaczyński.

Inflacja i kryzys energetyczny

Kaczyński głosił, że mamy wysoką inflację, ale i mamy wysoki wzrost płac. - Dopiero niedawno doścignęła inflacja wzrost płac. Oczywiście nie oznacza, że Polacy nie odczuwają inflacji, ale robimy, co możemy, żeby największe nieszczęście, czyli bezrobocie na dużą skale, żeby nie przyszło. I żebyśmy w ciągu kilkunastu miesięcy z tego poziomu inflacji wyszli do poziomu znośnego - powiedział.

Jarosław Kaczyński podkreślił podczas swojego wystąpienia w Suwałkach, że dzisiaj jesteśmy w kryzysie energetycznym. - I tu mam dobre wiadomości, które warto skomentować. Zostały podjęte decyzje o atomizacji polskiej energetyki. Ma być wielka elektrownia budowana przez Amerykanów, ma być druga budowana przez Koreańczyków i jeszcze jest trzecia lokalizacja, o którą starają się Francuzi - powiedział. Choć nie potrafił pominąć uszczypliwości pod adresem Francuzów. Kaczyński naigrywał się z tego, że Francuzi nam pomogą wybudować elektrownię atomową, a my ją wykorzystamy przeciwko im. - Musimy mieć swój zasób energetyczny i jest nim węgiel - podkreślił. 

Sonda
Jarosław Kaczyński na TikToku. Powinien założyć własne konto?
Pieniądze to nie wszystko. Marcin Ociepa
Nasi Partnerzy polecają