Jarosław Kaczyński

i

Autor: PiS

Zgromadzenie Polskiej Wsi

Kaczyński uderza w mieszczuchów i komplementuje rolników. "PiS jest reprezentantem polskiej wsi"

2022-12-11 13:57

W Przysusze (woj. mazowieckie) trwa "Zgromadzenie Polskiej Wsi". W mazowieckiej miejscowości pojawili się czołowi politycy Prawa i Sprawiedliwości. Konwencja została zwołana w celu przedstawienia nowych propozycji i rozwiązań skierowanych do rolników.

PiS jest reprezentantem polskiej wsi

"Dzisiejsze zgromadzenie nie jest przypadkiem. Jest wynikiem czegoś co mówiliśmy od dawna, a co dzisiaj jest faktem. Prawo i Sprawiedliwość chce i jest reprezentantem polskiej wsi. I jest z tego dumne. I ja jestem z tego dumny" - powiedział Jarosław Kaczyński podczas spotkania "Zgromadzenie Polskiej Wsi".

Jak mówił, z polskiej wsi można być dumnym z powodu tego co "w szczególności dzieje się w naszym kraju w tych ostatnich bardzo trudnych latach". "Otóż można powiedzieć - polska wieś, polskie rolnictwo nie zawiodło, daliście radę w tym trudnym czasie" - powiedział prezes PiS.

Jak mówił, "fundamentem tej machiny są polscy rolnicy, polskie gospodarstwa rolne i ziemia, którą uprawiają często od dziada pradziada". "To jest właśnie to, co tak bardzo wieś łączy z polską historią, bo jak już tutaj powiedziano 40 proc. Polaków mieszka na wsi, a jeszcze więcej ze wsi pochodzi" - powiedział szef PiS. Dodał że Polska jest państwem, którego naród wywodzi się w ogromnej mierze ze wsi. "Stąd tradycja polskiej wsi, jej kultura, jest ogromnie ważna" - podkreślił Kaczyński.

Problemy rolników. Jarosław Kaczyński uderza w ludzi z miasta

Prezes partii rządzącej podkreślił, że polscy rolnicy mierzą się z wieloma problemami - wspomniał o konfilkcie między ludźmi z miasta przybywającymi na wieś.

"Problemów jest dużo więcej. Są problemy prawne związane z sytuacją polskiego rolnika wtedy, gdy na wsi pojawiają się ludzie z miasta. To dziś jest bardzo częste i doprowadza do konfliktów i prób wprowadzania ograniczeń, tworzenie sytuacji, że rolnik nie jest gospodarzem własnej wsi" - stwierdził Jarosław Kaczyński.

Sonda
Czy rolnicy powinni mieć możliwość handlu w niedzielę?
Prof. Antoni Dudek: "Polska jest opanowana przez kulturę przesady, a Kaczyński jej tworzeniu ma ogromne zasługi" [Express Biedrzyckiej]