Jarosław Kaczyński, Tadeusz Rydzyk

i

Autor: Piotr Lampkowski/Super Express

Kaczyński spotkał się z Tadeuszem Rydzykiem! Wiemy, w jakim celu

2022-06-25 12:57

Prezes PiS Jarosław Kaczyński pojechał do Torunia wraz z ministrem aktywów państwowych Jackiem Sasinem i ministrem rolnictwa Henrykiem Kowalczykiem, by wziąć udział w konferencji „Bezpieczeństwo gospodarcze Polski”. Organizatorem jest jedna z uczelni o. Tadeusza Rydzyka.

Jarosław Kaczyński 25 czerwca był gościem na konferencji zorganizowanej przez Akademię Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu należącej do fundacji Tadeusza Rydzyka Lux Veritatis. Spotkanie rozpoczęło się od wystąpień, w tym także prezesa PiS. Polityk mówił o ważnej roli bezpieczeństwa, w tym ekonomicznego, oraz problemie utrzymania tradycyjnych wsi, opierających się na rodzinnych gospodarstwach rolnych. - Wspieramy polskie rodzinne gospodarstwa rolne. Bardzo dbamy i wspieramy polską wieś. Wierzę, że postawimy na to, co powinno być przyszłością polskiej i europejskiej światowej wsi. To ona zapewnia produkcję żywności potrzebną nam wszystkim – mówił były wicepremier. Zaznaczył, że we wspieraniu tradycyjnych wsi przeszkadza Unia Europejska, która chce narzucać Polsce swoje prawa.

 W GALERII PONIŻEJ ZOBACZYSZ, JAK TADEUSZ RYDZYK JEŹDZI SWOIM AUTEM PO TORUNIU

Sprawdź: PiS przetrwa bez Kaczyńskiego! Ponad 90 proc. wyborców partii na nią postawi. Nowy sondaż

Jarosław Kaczyński podkreślił dużą rolę, jaką odgrywa żywność, zwłaszcza w czasach wojny Rosji z Ukrainą. - W dalszym ciągu obserwujemy duże zapotrzebowanie na żywność oraz fakt, iż kwestia żywności jest zagrożona. Putin wywołując wojnę na Ukrainie, chce doprowadzić do kryzysu humanitarnego i blokuje dostawy żywności – to duży problem – mówił prezes PiS. Zapewnił także, że Polska cały czas stara się zostać liderem żywności w Europie, ale też na świecie. Podczas konferencji obecny był sam Tadeusz Rydzyk, który sam również wygłosił krótką mowę i zainteresowaniem przysłuchiwał się kolejnym mówcom.

Sonda
Jak oceniasz działalność Tadeusza Rydzyka?
Jasnowidz Krzysztof Jackowski przewiduje przyszłość dla Ojca Rydzyka i Radia Maryja
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE