Jarosław Kaczyński. Forum Ekonomiczne Karpacz 2022

i

Autor: TOMASZ GOLLA / SUPER EXPRESS

Prezes PiS

Kaczyński spotkał się z mieszkańcami Siedlec. "W Smoleńsku był zamach. To udowodnione"

2022-09-21 19:07

Podczas spotkania z mieszkańcami Siedlec, prezes PiS odniósł się do sytuacji na Ukrainie. "Dziś możemy powiedzieć, że ta wojna będzie trwała dłużej niż sądziliśmy - mówię tutaj o decyzji Putina. Nie wiadomo, co z niej tak naprawdę wyniknie, ale z całą pewnością zapowiada, że Rosjanie będą zaciekle dążyli do realizacji swoich celów" - dodał. Prezes odniósł się także do sprawy Smoleńska. "Polityka rządu Donalda Tuska była oburzająca. Tak było z zamachem - mówię tak, bo jest to udowodnione - smoleńskim, gdzie całkowicie oddano śledztwo Rosji" - powiedział.

Jarosław Kaczyński spotkał się z mieszkańcami Siedlec (woj. mazowieckie). Podczas spotkania prezes PiS odniósł się do sytuacji na Ukrainie. Jak powiedział, wojna na Ukrainie będzie trwała dłużej niż sądziliśmy. Ocenił, że nie wiadomo, co z niej tak naprawdę wyniknie, ale z całą pewnością Rosjanie będą zaciekle dążyli do realizacji swoich celów, 

Kaczyński odniósł się także do katastrofy w Smoleńsku. - Polityka rządu Donalda Tuska była oburzająca. Tak było z zamachem - mówię tak, bo jest to udowodnione - smoleńskim, gdzie całkowicie oddano śledztwo Rosji - powiedział. Jak dodał, w Polsce odbywa się "niebywała ofensywa kłamstwa. - Politycy opozycji, którzy w pas kłaniali się Rosji, którzy popierali całkowicie politykę Niemiec, zgubną dla całej Europy, próbują dziś udawać, że wszystko było inaczej - dodał.  

Trela porównuje Kaczyńskiego do nosorożca! „To nie jest normalne” [EXPRESS BIEDRZYCKIEJ]

- Że czarne było białe. Że oni są dobrymi polskimi patriotami. To jedno z kłamstw, to ostatnio najbardziej intensywnie przekazywane, ale to kłamstwo po prostu niebywałe, tak bezczelne, że po prostu aż, jak to się mówi w potocznym języku, mózg staje. A słońcu wstyd świecić – mówił Kaczyński.

Jak zwrócił uwagę Kaczyński, ludzie mogą oczywiście zmieniać poglądy. - To jest tak, że ludzie czasem się mylą, potem przestają się mylić, przechodzą na właściwe pozycje. Różni ludzie, także w naszym środowisku, w różnych sytuacjach zajmowali stanowiska, z którymi później się jakby rozstawali. Ale są takie wydarzenia, którym zaprzeczyć się nie da, a dzisiaj mamy próbę tego, co premier Morawiecki nazwał próbą przefarbowania. To bardzo celne określenie - stwierdził.

Sonda
Czy Jarosław Kaczyński powinien już przejść na emeryturę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają