Jarosław Kaczyński na pikniku w Woli Rędzińskiej

i

Autor: twitter

TYLKO U NAS

Kaczyński ściąga swoich europosłów. Policzyliśmy, ile stracą. To prawdziwa fortuna. Ujawniamy nazwiska!

2023-08-24 4:57

Czwórka deputowanych do Parlamentu Europejskiego ma wesprzeć PiS w nadchodzących wyborach. Znamy nazwiska polityków PiS, którzy dostali polecenie zamiany Brukseli na Warszawę. Powrót do kraju, na kilka miesięcy przed końcem kadencji europarlamentu, będzie ich kosztował utratę bajecznych apanaży

Europosłowie PiS powalczą o Sejm! Sensacyjne nazwiska. Ujawniamy!

Prawo i Sprawiedliwość ma przedstawić listy wyborcze dopiero na początku września. Do tego czasu można mówić o prawdopodobnych, a nie o pewnych rozstrzygnięciach. Takim jest właśnie powrót z PE do Sejmu czwórki polityków. Elżbieta Rafalska (68 l.), Patryk Jaki (38 l.), Zbigniew Kuźmiuk (67 l.) i Dominik Tarczyński 44 l.) mają wzmocnić listy Prawa i Sprawiedliwości w październikowych wyborach. - To efekt wewnętrznych badań, które pokazują co może dać start konkretnej osoby. – słyszymy ze źródeł zbliżonych do kierownictwa PiS.

A nasze informacje potwierdza poseł Kuźmiuk. - Byłem pytany, czy jestem gotów wystartować i potwierdziłem, że jestem do dyspozycji. Ostateczne decyzje w sprawie list ciągle jednak nie zapadły – słyszymy. Startu w jesiennych wyborach nie wykluczał też, w rozmowie z „SE” Patryk Jaki. - Jeśli moja obecność na listach Zjednoczonej Prawicy pomoże wygrać z Donaldem Tuskiem, to jestem do dyspozycji – dodaje Jaki.

Skrócenie unijnej kadencji będzie kosztowało każdego z deputowanych fortunę, bo ponad 150 tysięcy złotych. Jak to możliwe? Zarobki w europarlamencie są trzykrotnie wyższe od wypłacanych w polskim Sejmie. Goła pensja bez diet, dodatków i zwrotów kosztów to ponad 35 tysięcy złotych na rękę, a krajowe wybory od tych europejskich dzieli ponad 7 miesięcy.

K.BOSAK: NIE PRZEDŁUŻYMY WŁADZY :PIS I NIE POMOŻEMY WRÓCIĆ TUSKOWI
Sonda
Czy PiS wygra najbliższe wybory?
Listen on Spreaker.