Nawet nie najwyższa od ćwierćwiecza inflacja, brak unijnych miliardów przez łamanie praworządności czy drastyczne wyhamowanie gospodarki. Obecnie najbardziej palącym problemem rządu jest brak opału dla ogrzewających węglem oraz podwyżki cen gazu i prądu sięgające nawet kilkuset procent!
>>>Trzy tony kamieni zamienili w węgiel! Policja szuka "magików" z Zawiercia
Choć składy węgla wciąż świecą pustkami a pierwsze partie importowanego z Ameryki Płd. i Azji węgla mają „kaloryczność błota”, Kaczyński na wczorajszym spotkaniu z wyborcami PiS w zapewniał, że rząd pokona kryzys. – Działamy również, aby obniżyć ceny węgla – przekonywał prezes, nie podając konkretnych planów. – Władza musi pomagać ludziom. Wiemy, że jest dużo lęków związanych z kryzysem energetycznym, ale robimy wszystko, by nie doprowadzić do schładzania gospodarki i masowego bezrobocia (…) jednocześnie zapewniam, że węgla do końca sezonu grzewczego wystarczy – podsumował kryzys Kaczyński.
Wątpi w to ekspert górnictwa. – Rząd utopił 20 mld zł na sprowadzenie do Polski 17 mln ton błota, którym nie da się palić, bo cwaniacy z całego świata uznali, że można wcisnąć mu wszystko. Szacuje się, że niedobór węgla wyniesie 4 mln ton, a tylko jedno na trzy gospodarstwa będzie dobrze ocieplone, bo problem z brakiem węgla najbardziej uderzy właśnie w odbiorców indywidualnych – komentuje Bogusław Ziętek z WZZ Sierpień '80.
>>>Roksana Węgiel mówi o swoim chłopaku. To coś poważnego?
Równie nieprzychylnie do komentarza szefa PiS wyraża się członkini sejmowej komisji ds. Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych. –To skandal! Partia Kaczyńskiegoo wyrzuciła na błoto z Indonezji dziesiątki miliardów złotych! Żadne głupie rady Kaczyńskiego nie zamienią go na węgiel. Ludzi czeka zła zima i to jest wina nieudolnych polityków PiS – komentuje w "SE" Beata Maciejewska (54 l.).
>>>Poncyliusz bije w Morawieckiego: "Cena węgla mogłaby być tańsza o 1 tys. zł za tonę"
>>>Zmiany w dodatku węglowym. Wypłata pieniędzy 2 miesiące od złożenia wniosku
>>>Brakuje węgla, a eksport z Polski rośnie. Jak to możliwe?