Jarosław Kaczyński

i

Autor: Sebastian Lutek/SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński

obietnice prezesa a rzeczywistość

Kaczyński gwarantuje węgiel dla kupujących na raty. "To bajki dla uspokojenia ludzi"

2022-09-23 4:45

Jarosław Kaczyński (74 l.) – ku uciesze opozycji i wściekłości Polaków obawiających mrozu w swoich domach – ponownie ruszył w Polskę rozmawiać z wyborcami! – Jeżeli ktoś potrzebuje 3 tony węgla, bo jest ta dopłata do węgla, niech kupi 1,5 tony, bo później będzie miał gwarancję, że kupi kolejne 1,5 tony – zapewniał szef PiS. – To bajki dla uspokojenia ludzi – powiedział dla „SE” ekspert górnictwa Bogusław Ziętek (58 l.), ekspert górnictwa.

Nawet nie najwyższa od ćwierćwiecza inflacja, brak unijnych miliardów przez łamanie praworządności i drastyczne wyhamowanie gospodarki. Obecnie najbardziej palącym problemem rządu, jest brak opału dla ogrzewających węglem i podwyżki cen gazu i prądu sięgające nawet kilkuset procent.

>>>Trzy tony kamieni zamienili w węgiel! Policja szuka "magików" z Zawiercia

Składy węgla wciąż świecą pustkami a pierwsze partie importowanego z Ameryki Płd. i Azji węgla mają  „kaloryczność błota”, Kaczyński na wczorajszym spotkaniu z wyborcami PiS w zapewniał, że rząd pokona kryzys. – Działamy również, aby obniżyć ceny węgla – przekonywał prezes, nie podając konkretnych planów. – Władza musi pomagać ludziom. Wiemy, że jest dużo lęków związanych z kryzysem energetycznym, ale robimy wszystko, by nie doprowadzić do schładzania gospodarki i masowego bezrobocia (…) jednocześnie zapewniam, że węgla do końca sezonu grzewczego wystarczy – podsumował kryzys Kaczyński. 

Wątpi w to ekspert górnictwa. – Rząd utopił 20 mld zł na sprowadzenie do Polski 17 mln ton błota, którym nie da się palić, bo cwaniacy z całego świata uznali, że można wcisnąć mu wszystko. Szacuje się, że niedobór węgla wyniesie 4 mln ton, a tylko jedno na trzy gospodarstwa będzie dobrze ocieplone, bo problem z brakiem węgla najbardziej uderzy właśnie w odbiorców indywidualnych – komentuje Bogusław Ziętek z WZZ Sierpień '80. 

>>>Roksana Węgiel mówi o swoim chłopaku. To coś poważnego?

Równie nieprzychylnie do komentarza szefa PiS wyraża się członkini sejmowej komisji ds. Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych. –To skandal! Partia Kaczyńskiegoo wyrzuciła na błoto z Indonezji dziesiątki miliardów złotych! Żadne głupie rady Kaczyńskiego nie zamienią go na węgiel. Ludzi czeka zła zima i to jest wina nieudolnych polityków PiS – komentuje w "SE" Beata Maciejewska (54 l.). 

>>>Poncyliusz bije w Morawieckiego: "Cena węgla mogłaby być tańsza o 1 tys. zł za tonę"

>>>Zmiany w dodatku węglowym. Wypłata pieniędzy 2 miesiące od złożenia wniosku

>>>Brakuje węgla, a eksport z Polski rośnie. Jak to możliwe?

Sonda
Czy obawiasz się, że rząd nie poradzi sobie z kryzysem energetycznym i będziemy marznąć w zimę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE