Jarosław Kaczyński

i

Autor: PAP/Tomasz Waszczuk

Kaczyński w Ostródzie

Kaczyński chwali chemię z Niemiec. Proszki do prania to chyba jedyne, co podoba się w Niemczech prezesowi PiS

2022-11-06 18:04

Jarosław Kaczyński ma bardzo pracowity weekend. Prezes Prawa i Sprawiedliwości kontynuuje swój objazd po Polsce. Podczas swoich postojów zachęca do głosowania w nadchodzących wyborach na PiS, ale i odważnie wypowiada swoje opinie na rozmaite tematy. Jarosław Kaczyński znany jest ze swoich negatywnych opinii na temat Niemców i Niemiec. Tymczasem w Ostródzie prezes PiS zachwalał tak zwaną chemię z Niemiec, czyli proszki do prania i płyny do płukania tkanin czy mycia podłóg. Skąd on to wie?

Jarosław Kaczyński w Ostródzie

Jarosław Kaczyński kontynuuje objazd po Polsce. W niedzielę 6 listopada 2022 odwiedził Olsztyn i Ostródę. Podczas swoich wystąpień Kaczyński często straszy Polaków Niemcami i publicznie wyraża swoje niepochlebne opinie na temat naszego zachodniego sąsiada. Ale jest jedna rzecz, która Jarosławowi Kaczyńskiemu wyraźnie się podoba. To...chemia z Niemiec, czyli rozmaite detergenty, proszki do prania, płyny do płukania tkanin itp. - W Warszawie dużo jest sklepów z chemią z Niemiec, bo jakość tych produktów jest lepsza. W tych sklepach nie jest drożej. Ceny są porównywalne - opowiadał Jarosław Kaczyński o sytuacji konsumenckiej w Polsce. 

Podczas swojego wystąpienia w Ostródzie Jarosław Kaczyński zwrócił uwagę na to, jak wiele miejsc w Polsce jest zacofanych. Podczas objazdu po Polsce Kaczyński dostrzega, że w Polsce nie wszyscy mają wodę, toaletę, gaz w domu. Jeszcze dużo jest pod tym względem do zrobienia. - Chodzi o to, żeby Polacy w Polsce mieli porównywalne warunki - powiedział Kaczyński. Zależy mu na tym, żeby człowiek pochodzący z terenów popegeerowskich miał taką samą możliwość uczenia się na wyższej dobrej uczelni jak człowiek, który urodził się w dobrej dzielnicy Warszawy. Zdaniem prezesa PiS wszyscy powinni mieć szanse na godne, dobre życie. Nawet te osoby, które nie grzeszą specjalnymi talentami, a tacy zdaniem Kaczyńskiego stanowią w Polsce większość.

Sonda
Czy Jarosław Kaczyński chce dobrze dla Polski?
Politycy od kuchni - Krzysztof Śmiszek