Już nie AgroUnia!

i

Autor: Adam Chełstowski / Forum Już nie AgroUnia!

Duże zmiany!

Już nie AgroUnia! Jak nazywa się teraz partia Kołodziejczaka?

2023-06-28 16:36

Już nie AgroUnia. Teraz partia Michała Kołodziejczaka nazywa się Polska Praworządna. Jak twierdzi jej przewodniczący, decyzja wynika wyłącznie ze względów formalnych, a partia - mimo tej zmiany - wystartuje w wyborach pod znanym szyldem AgroUnia. A już w piątek dowiemy się, w jakiej koalicji zawalczą o głosy wyborców - podaje Interia.

Do rebrandingu partii doszło na podstawie zmiany statutu partii uchwalonego 5 czerwca. W krajowym rejestrze partii politycznych, prowadzonym przez Sąd Okręgowy w Warszawie pojawiła się informacja, że AgroUnia zmieniła nazwę na "Polska Praworządna"

Nowa nazwa partii to Polska Praworządna

Jak zauważa Interia, formacja figuruje pod numerem ewidencyjnym 431 - od 3 marca 2022 roku na tej pozycji zarejestrowana była AgroUnia. Teraz podczas wpisywania dotychczasowej nazwy, wyszukiwarka stołecznego Sądu Okręgowego przekierowuje na nową nazwę: "Polska Praworządna". Zmianę potwierdza także statut zamieszczony na stronie rejestru. 

Jak wynika z dokumentów rebranding nastąpił po uchwaleniu nowelizacji statutu ugrupowania "określonym Uchwałą nr 2 Nadzwyczajnego Kongresu Krajowego partii politycznej AgroUnia z dnia 5 czerwca 2023 roku". Partia nie posiada oficjalnego skrótu, a jej siedziba zarejestrowana jest w Sieradzu.

Nazwa nowa, prezes ten sam

Z ewidencji wynika również, że prezesem Polski Praworządnej jest Michał Kołodziejczak, a poza nim w zarządzie zasiadają także Leszek Kluszczyński z Unii Warzywno-Ziemniaczanej i mecenas Tomasz Gabryelczyk, specjalizujący się w rozwiązywaniu sporów prawnych rolników.

Jak dowiedziała się Interia, zmiana to element nowego planu Kołodziejczaka na wybory parlamentarne. - Decyzja wynika wyłącznie ze względów formalnych. Do wyborów pójdziemy pod szyldem AgroUnia, nie porzucamy tej nazwy, będzie można na nią głosować - powiedział nam Kołodziejczak. - Żebyśmy mogli użyć nazwę AgroUnia w szerszym znaczeniu, konieczna była zmiana nazwy partii - dodał.

 W piątek na Placu Zamkowym o godz. 10 podczas specjalnej konferencji prasowej Kołodziejczak ma zdradzić szczegóły nowej formuły.

Nie wiadomo jeszcze, kto będzie tworzył nową inicjatywę, ale ma ona być zarejestrowana jako nowa partia polityczna. Logo ugrupowania zostanie przedstawione w poniedziałek.

A jeszcze kilka miesięcy temu - w lutym - AgroUnia szła do wyborów z Porozumieniem. Wiosną ta inicjatywa upadła, ponoć z powodu lenistwa działaczy Porozumienia. 23 maja AgroUnia i Porozumienie oficjalnie zerwały sojusz polityczny.

Express Biedrzyckiej - Michał KOŁODZIEJCZAK: Lider AgroUnii: To będzie krwawa kampania, trupy będą leżeć na ulicy
Sonda
Czy AroUnia ma szansę wejść do Sejmu po wyborach?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany