Jerzy Owsiak, WOŚP

i

Autor: Facebook/PrintScreen

Jurek Owsiak podsumował program 500 plus. Padły zaskakujące słowa!

2017-03-30 23:56

Program 500 plus to pomysł rządu Beaty Szydło, który w zamierzeniu miał przyczynić się do zwiększenia liczby urodzeń w Polsce, a także być finansowym wsparciem dla mniej zamożnych rodzin. Program docenilli przeciwnicy rządu - choćby Robert Biedroń, który stwierdził, że 500 plus przywraca ludziom godność. Finansowe wsparcie postanowił również ocenić Jurek Owsiak, szef Wielkiej Orkiesty Świątecznej Pomocy. Co dokładnie napisał?

Wypłata 500 złotych na dziecko był flagowym pomysłem Prawa i Sprawiedliwości podczas kampanii wyborczej w 2015 roku. Nic więc dziwnego, że dla gabinetu Beaty Szydło wprowadzenie tego świadczenia było jedną z najbardziej priorytetowych spraw - ostatecznie, z lekkim poślizgiem pieniądze zaczęły trafiać do rodziców w kwietniu w 2016 roku. Program części politykom się nie podobał. Krytycznie ocenił go np. Donald Tusk, szef Rady Europejskiej. Przewodniczący Rady Europejskiej zaznaczył, że pomysł PiS to niezbyt wyrafinowany ruch ze strony rządu. - Jeśli 500 plus jest świetnym pomysłem, to ja powiem że dużo lepszym jest tysiąc plus, a dokładnie czterokrotnie lepszym pomysłem jest dwa tysiące plus - skomentował były szef PO w tygodniku "Polityka".

Zupełnie innego zdania był Robert Biedroń, prezydent Słupska. - Najważniejsze w programie 500+ jest to, że w końcu przywraca ludziom godność. Nareszcie mają pieniądze na to, aby zapłacić rachunki, wysłać dziecko ze śniadaniem do szkoły czy kupić mu ubranie - ocenił w rozmowie z Money.pl.

Program 500 plus ocenił również Jurek Owsiak i przedstawił dokładne wyliczenia, bezpośrednio zwracając się do minister Rafalskiej.

A Wy jak oceniacie program rządu Beaty Szydło?