Tomasz Walczak i Jurek Owsiak

i

Autor: ARTUR HOJNY/SUPER EXPRESS Tomasz Walczak i Jurek Owsiak

Owsiak tajemniczo o śmierci Adamowicza. Te słowa zastanawiają [TWARZĄ W TWARZ]

2020-01-10 15:15

Już w niedzielę 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tomasz Walczak spotkał się z Jurkiem Owsiakiem, by porozmawiać o tym, czy Polacy nadal chcą grać z Orkiestrą, w jakim stanie jest polska służba zdrowia i jak wpłynęły na szefa WOŚP tragiczne wydarzenia sprzed roku. Tajemnicze słowa Owsiaka o śmierci Adamowicza zastanawiają.

Obejrzyj wywiad z Jurkiem Owsiakiem w programie „Twarzą w Twarz”:

Na co w tym roku zbiera Orkiestra? „Na sprzęt do sali zabiegowych i operacyjnych – tych miejsc, gdzie bezpośrednio ratuje się życie i zdrowie dziecka. Mówimy o neurologii, kardiochirurgii i po raz pierwszy o padaczce lekoopornej. Będziemy wymieniać sprzęt, który kupowaliśmy kilka, kilkanaście lat temu, by zapewnić najwyższe standardy opieki i uczynić pracę lekarzy jak najbardziej komfortową” - powiedział Owsiak.

Pytany, jak przez ostatnie 28 lat zmieniła się polska służba zdrowia, stwierdził, że mamy sprzęt z najwyższej półki i piękne szpitale, ale jednocześnie „system opieki zdrowotnej się załamał”. „Brakuje w Polsce 60 tys. lekarzy, 100 tys. pielęgniarek. To oficjalne dane. Nie da się tego naprawić w ciągu miesiąca, ale już za chwilę możemy trafić do szpitala i urządzenia z najwyższej półki będą stały nieużywane, bo nie będzie komu ich obsługiwać” - dodał.

Wspominając wydarzenia sprzed roku, kiedy w czasie finału zamordowany został Paweł Adamowicz, Owsiak nie krył zdziwienia, że nadal nic w tej sprawie nie wiadomo. „To jest przedziwna rzecz, że przez ten rok, który w śledztwie jest niezwykle ważny, i nadal nie wiemy, jak ten człowiek dostał się na scenę. A to pytanie, które dla nas i dla wszystkich, którzy organizują finał jest niezwykle ważne. Chciałbym znać odpowiedź, bo to być można wzmocniłoby ogniwo w tym łańcuchu. Może o czymś nie wiemy? Może gdzieś jest przestrzeń, która jest wykorzystywana przez szaleńców?”

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają