Joe Biden w Warszawie

i

Autor: PAP/Piotr Nowak

WAŻNE SŁOWA

Joe Biden zaskoczył po powrocie z Polski do USA! Niesłychane

2023-02-26 10:02

Amerykański prezydent Joe Biden w zeszłym tygodniu (od 20 do 22 lutego) był w Polsce. Do naszego kraju przybył z Ukrainy, gdzie złożył niespodziewaną wizytę, która zaskoczyła świat, bo do końca była utrzymana w tajemnicy. Kilka dni po powrocie do USA prezydent Biden wspomniał o Polsce.

Joe Biden napisał o Polsce kilka słów. Wskazał na "kluczowe znaczenie"

Joe Biden zaskoczył, gdy nagle, kilka dni po powrocie z Polski napisał w mediach społecznościowych kilka słów o  naszym kraju: - Stosunki między Stanami Zjednoczonymi a Polską mają kluczowe znaczenie dla naszych dwóch narodów, zwłaszcza w tym globalnym punkcie zwrotnym - napisał w sobotę 25 lutego na Twitterze prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden. Jak wiemy w zeszłym tygodniu Biden był w Polsce. Była to druga wizyta Bidena w naszym kraju, w ciągu zaledwie roku. W 2022 roku, miesiąc po wybuchu wojny na Ukrainie Joe Biden przyleciał do Polski, wówczas spotkał się m.in. z amerykańskimi żołnierzami stacjonującymi  w Polsce w ramach wsparcia wschodniej flanki NATO. Na własne oczy mógł też zobaczyć, jak Polska pomaga uchodźcom z Ukrainy, którzy wtedy w ogromnej licznie przybyli do Polski.

Joe Biden z wizytą w Polsce

Prezydent USA załączył minutowy skrót wideo z wizyty w Warszawie rozpoczynający się od jego wystąpienia do narodu polskiego we wtorek (21 lutego) przed Zamkiem Królewskim w Warszawie i pokazujący krótkie migawki ze spotkań z prezydentem Andrzejem Dudą i uczestnikami obrad Bukareszteńskiej Dziewiątki. 

Przypomnijmy, że wtorek prezydent Biden wygłosił w Arkadach Kubickiego przy Zamku Królewskim w Warszawie przemówienie skierowane do Polaków. - Będziemy bronić suwerenności narodów i demokracji. Nie powinno być żadnych wątpliwości - nasze wsparcie dla Ukrainy nie będzie zachwiane, a zobowiązania NATO to święta przysięga obrony każdej piędzi ziemi krajów sojuszu - powiedział amerykański przywódca. 

CZYTAJ: Niepokojące nagranie Bidena. Co mu się stało podczas wylotu z Polski?

Joe Biden dziękuje Polakom. Historyczne przemówienie w Warszawie