Mateusz Morawiecki, budownictwo

i

Autor: ART SERVICE, Marcin Wziontek/SUPER EXPRESS Mateusz Morawiecki, budownictwo

Co z Mieszkaniem Plus?

Joanna, Paweł i Krzysztof czują się oszukani przez Morawieckiego Miało być tanie mieszkanie. Teraz muszą spłacić nawet 1,4 mln złotych!

2023-02-23 9:48

Na osiedlu Kacze Buki w Gdyni zorganizowano konferencję prasową, na której obecna była m.in. posłanka Platformy Obywatelskiej, Agnieszka Pomaska. Zorganizowali ją mieszkańcy bloków wybudowanych w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Okazuje się, że zamiast taniego mieszkania, muszą teraz płacić jak za luksusowy apartament!

- Panie premierze Morawiecki, zapraszamy tutaj, byśmy mogli jako mieszkańcy rozliczyć Pana i pokazać na czym Pana projekt polega i jak oszukujecie Polaków i jak oszukaliście nas - mówili mieszkańcy Gdyni, Joanna, Paweł i Krzysztof, którzy muszą teraz spłacać olbrzymie kredyty za swoje "tanie mieszkania" wybudowane w ramach programu Mieszkanie Plus.

- Gdynia, osiedle w ramach programu Mieszkanie Plus. Znicz i kwiaty zostały tu dziś przyniesione przez mieszkańców, którzy czują się oszukani przez rząd. Mieszkanie 66 m2, które miało kosztować 540 tys. zł, według najnowszej umowy przedstawionej rodzinie z 3 dzieci to… 1,4 mln zł! - poinformowała na Twitterze Agnieszka Pomaska, posłanka PO.

Horrendalne czynsze za Mieszkanie Plus. Miało być tanio, a lokatorzy nie dają rady z opłatami

Mieszkanie Plus w Gdyni

Przypomnijmy, że osiedle na Kaczych Bukach w Gdyni zaczęto budować w lipcu 2017 roku. Ówczesny wicepremier Mateusz Morawiecki i prezydent Gdyni Wojciech Szczurek wbili łopatę w ziemię i zainaugurowali budowę inwestycji, czyli 172 mieszkań. - Naszym celem jest przełamanie barier ograniczających rozwój budownictwa mieszkaniowego w Polsce w trzech najważniejszych wymiarach. W wymiarze finansowym stawiamy na aktywizację inwestycyjną milionów Polaków, m.in. poprzez powszechnie znany na całym świecie system REIT-ów. W wymiarze technologicznym chcemy tworzyć zapotrzebowanie na innowacyjne produkty i tym samym zachęcać przedsiębiorców do kreowania bardziej konkurencyjnych rozwiązań. Z kolei w wymiarze regulacyjnym niezbędne jest uproszczenie procedur administracyjnych i zapewnienie sprawnego transferu nieruchomości publicznych na cele budownictwa mieszkaniowego - mówił wówczas Mateusz Morawiecki, który wtedy był ministrem rozwoju i finansów. 

Campus Polska 2022: Posłanka KO Agnieszka Pomaska