Przemysław Czarnek, Andrzej Duda

i

Autor: DAREK DELMANOWICZ/PAP, LESZEK SZYMAŃSKI/PAP Przemysław Czarnek, Andrzej Duda

Andrzej Duda zawetował "lex Czarnek": Uznajmy sprawę za zakończoną

2022-03-02 14:22

Prezydent Andrzej Duda w czasie swojego wystąpienia podał, że zdecydował o zawetowaniu tzw. lex Czarnek, czyli planów nowelizacji ustawy Prawo oświatowe, która m.in. wzmacniała rolę kuratora oświaty. Przyznał wprost, że teraz nie ma czasu na takie sprawy.

Prezydent Andrzej Duda zawetował tzw. lex Czarnek. Jak wyjaśnił zrobił to, bo teraz nie jest odpowiedni czas na załatwianie takich spraw: - Zawetowałem nowelizację Prawa oświatowego. Uznajmy sprawę za zakończoną. Nie są nam teraz potrzebne kolejne spory.Nie mówię, że nie miałem żadnych zastrzeżeń do tej ustawy, bo miałem. Choć uważam, że jest tam szereg rozwiązań, które powinny zostać rozpatrzone. Ale odłóżmy to na później. Na razie do tej ustawy jest weto. Proszę uznać temat za zakończony. Niech on nam nie przeszkadza w kwestii najważniejszej, obrony Polski - ogłosił Andrzej Duda na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

CO TO JEST LEX. CZARNEK? SPRAWDŹ TUTAJ

Sprawę weta prezydenta skomentował były minister edukacji Roman Giertych: 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE