Akt oskarżenia dla byłego senatora PO, Józefa Piniora. Grozi mu nawet 8 lat więzienia

2018-07-03 10:45
JÓZEF PINIOR, JAROSŁAW WARDĘGA
Autor: Przemysław Szyszka JÓZEF PINIOR, JAROSŁAW WARDĘGA

Jest zasłużonym działaczem podziemia komunistycznego na Dolnym Śląsku. Na podstawie jego działalności w okresie PRL nakręcono słynny film „80 milionów”. Teraz były senator PO, Józef Pinior (63 l.) stanie przed sądem! Jest oskarżony o przyjmowanie łapówek.

Przypomnijmy, o sprawie Piniora zrobiło się głośno 29 listopada 2016 roku. Wtedy, o 6 rano został zatrzymany we Wrocławiu przez CBA. Okazało się, że śledczy podejrzewają go o działania korupcyjne i załatwianie płatnej protekcji. W 2015 roku miał przyjąć łącznie ponad 50 tysięcy złotych korzyści majątkowej. Pinior i jego asystent Jarosław Wardęga za pieniądze mieli „pomagać” kilku przedsiębiorcom w zdobyciu pozwolenia na budowę galerii handlowej oraz na wydobywanie kopalin. Prokuratura domagała się wtedy tymczasowego aresztu dla byłego senatora, jednak sąd się na to nie zgodził. Opisywaliśmy tą sprawę wielokrotnie w „Super Expressie”.

Dziś rano prokuratura skierowała do sądu w Warszawie akt oskarżenia wobec legendy „Solidarności” oraz jego asystenta Jarosława Wardęgi (obaj zgodzili się na ujawnianie nazwisk). - Józef P. jego asystent podający się za dyrektora biura senatorskiego – Jarosław W. oraz trzy inne osoby odpowiedzą przed Sądem za popełnienie przestępstw o charakterze korupcyjnym – czytamy w oświadczeniu na stronie Prokuratury Krajowej. Pinior nie przyznaje się do winy. Grozi mu nawet do 8 lat odsiadki.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE