Jerzy Wilk

i

Autor: Stanisław Kowalczuk/East News Jerzy Wilk

Jerzy Wilk nie żyje. Poseł PiS miał zaledwie 66 lat. "Żegnaj, Przyjacielu. Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach"

2021-05-16 16:53

Jerzy Wilk zmarł dziś w wieku 66 lat. Poseł PiS z Elbląga był wcześniej, w latach 2013-2014, prezydentem tego miasta. Później przewodniczył Radzie Miasta Elbląga. W 2015 r. został posłem. O śmierci Jerzego Wilka poinformował na Twitterze Krzysztof Sobolewski, przewodniczący Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości. Informację potwierdziła również pięknym wpisem rzeczniczka partii, Anita Czerwińska.

Jerzy Wilk nie żyje

Jerzy Wilk pochodził z Elbląga. Z wykształcenia był ekonomistą. W latach osiemdziesiątych angażował się w budowanie struktur NSZZ "Solidarność". Pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Zakładowej, a od 1988 był członkiem Tymczasowej Międzyzakładowej Komisji Koordynacji NSZZ "Solidarność". Od 1994 r. był członkiem Porozumienia Centrum, a w 2001 r. wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości. W latach 2013-2014 Jerzy Wilk, po zwycięstwie w przedterminowych wyborach, sprawował urząd prezydenta Elbląga, a następnie był przewodniczącym rady miejskiej w Elblągu. W 2015 r. uzyskał mandat posła i zasiadał w Sejmie VIII i IX kadencji.

Nie przegap: Jerzy Wilk - kim jest zwycięzca z Elbląga?

O śmierci Jerzego Wilka poinformował na Twitterze Krzysztof Sobolewski, przewodniczący Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości.

 - Spoczywaj w Pokoju Przyjacielu. Wieczny Odpoczynek Racz Mu Dać, Panie, a Światłość Wiekuista Niechaj Mu Świeci. Niech Odpoczywa w Pokoju Wiecznym. Amen - napisał polityk PiS.

Rzecznik PiS Anita Czerwińska informując o śmierci posła Wilka napisała: - Żegnaj, Przyjacielu. Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach. R.I.P.

Kondolencje złożył także m.in. prezydent Elbląga. - Po południu dotarła do mnie smutna wiadomość – nie żyje Jerzy Wilk, poseł na Sejm RP VIII i IX kadencji, były Prezydent Elbląga w latach 2013 – 2014, wieloletni samorządowiec - Przewodniczący Rady Miejskiej, radny kilku kadencji. Żonie, Dzieciom, Rodzinie, Bliskim składam wyrazy współczucia i żalu w tych trudnych chwilach - napisał Witold Wróblewski.

Polski Ład: Premier zapowiada 12tys. złotych dla kolejnych dzieci
Nasi Partnerzy polecają