Jerzy Urban

i

Autor: East News

Jerzy Urban i Monika Jaruzelska porównują Tuska do Jana Pawła II

2021-07-21 20:51

Powrót Donalda Tuska do krajowej polityki to wciąż gorącą kwestią polityczną. Temat byłego premiera zdominował też rozmowę Moniki Jaruzelskiej z Jerzym Urbanem w programie internetowym "Monika Jaruzelska zaprasza". - Polska polityka jest tak mizerna, że Tusk jawi się jak motyl - przekonywał Urban. W rozmowie padły też porównania Tuska do Jana Pawła II oraz oskarżenie o ułatwienie PiS-owi dojście do władzy.

W środowym programie prowadzonym przez córkę gen. Wojciech Jaruzelskiego, goszczony był redaktor naczelny lewicowego tygodnika "NIE" - Jerzy Urban. Monika Jaruzelska zaczęła rozmowę od powrotu Donalda Tuska na krajową scenę polityczną, porównując je do zainteresowania, jakie wzbudzały pielgrzymki papieża Jana Pawła II w latach 80-tych minionego wieku. - Jest to trochę przyjmowane jak pielgrzymki Ojca Świętego do Polski w latach 80-tych i oczekiwanie, że tak samo Tusk przyjedzie i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi - stwierdził Jaruzelska. 

ZOBACZ: Morawiecki pobił Tuska i Kaczyńskiego. W tle miliony złotych

Express Biedrzyckiej - Szymon Hołownia: Tusk nie jest moim wrogiem, ale nie wskoczę mu na kolana

Nieoczekiwanie Jerzy Urban wyznał, że zakochał się w byłym premierze z PO. - Kiedy Tusk wyjechał do Brukseli i został “prezydentem Europy” to mieliśmy pierwszego od czasów Kwaśniewskiego, męża stanu i kogoś, kto na tle polskiej polityki był olśniewający. I wtedy zakochałem się w Tusku - oznajmił gość Moniki Jaruzelskiej. - Polska polityka jest tak mizerna, że Tusk jawi się jak motyl - dodał.

Jaruzelska próbowała sprowokować swojego rozmówcę mówiąc, że "Tusk spieprzył z Polski i tym samym ułatwił PiS-owi dojście do władzy". Urban podkreślił, że Tusk nie wyjeżdżał do Brukseli w roli męża stanu czy statusie silnego polityka. - Po latach Tusk urósł siłą rzeczy i urósł w moich oczach. Wiem, że Tuskowi by się to nie spodobało co mówię - zaznaczył. Urban podkreślił również, że nigdy nie miał zaszczytu spotkać Tuska na żywo i go poznać.

Sonda
Czy PO pod wodzą Donalda Tuska pokona PiS?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE