Jarosław Kaczyński. Prezes zabrał premiera na grób brata

i

Autor: PAPS Jarosław Kaczyński. Prezes zabrał premiera na grób brata

były szef antyterrorystów ujawnia

Dziewulski o nowych doniesieniach w sprawie Kaczyńskiego. "To może kosztować nas miliony!"

2022-10-10 7:11

Kampania wyborcza ruszyła pełną parą! Ale tylko do spotkań Jarosława Kaczyńskiego (73 l.) z wyborcami angażuje się kompanie zwartych oddziałów składających się z setek funkcjonariuszy. – 23 lipca w powiecie poznańskim prezesa PiS chroniło 189 policjantów i 60 radiowozów. Polacy płacą ogromne sumy na prywatną ochronę Kaczyńskiego – podali posłowie KO Krzysztof Brejza (39 l.) i Adam Szłapka (37 l.). – Takiego pokazu sił po stanie wojennym nie było – dodał w rozmowie z nami insp. Jerzy Dziewulski (79 l.). Ile to może nas kosztować?

O liczbę policjantów zaangażowanych w ochronę wizyty prezesa PiS w Kórniku zapytali posłowie KO. – To jest skandal! Nie istniało zagrożenie, aby angażować takie siły. Ten rząd buduje dyktaturę – grzmiał w rozmowie z "SE" poseł Szłapka. „SE” zapytał głównego specjalistę ds. antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji do 1998 r, ile to mogło kosztować. – Mowa o setkach tysięcy, jeśli nie o milionach złotych za dzień. Radiowozy stoją na sygnałach, potrzebują łączności radiowej, cyfrowej, więc aby nie padła bateria, auta stoją na włączonych silnikach, zanieczyszczając środowisko i paląc tysiące złotych za paliwo. Mówimy też o sporych roboczodniówkach dla policjantów, których przeniosło się z innych zadań – wymienia insp. Jerzy Dziewulski.

– Liczba funkcjonariuszy musi być adekwatna do zagrożeń bezpieczeństwa – tłumaczy nam z kolei rzecznik KWP w Poznaniu, mł. insp. Andrzej Borowiak, przypominając, że "dzień później doszło do próby obrzucenia jajkami kolumny pojazdów". – Kto chce oszczędzać na bezpieczeństwie, ten musi mieć świadomość zapalanych później świeczek na grobach niewinnych ludzi – twierdzi z kolei były rzecznik KSP Maciej Karczyński (51 l.).

>>>Wielka wpadka Jarosława Kaczyńskiego! Chodzi o II wojnę światową

>>>Jarosław Kaczyński - w jakim jest stanie zdrowia? Ujawniono nowe fakty. Cymański mówi o wielkim cierpieniu prezesa PiS

Arłukowicz: "Mam dla Jarosława Kaczyńskiego komunikat: Czas politycznych hulanek PiS dobiegł końca" [Express Biedrzyckiej]
Listen to "Ten rząd ma dużo z KUPĄ do czynienia, bo to jest kupa śmiechu już dzisiaj - Biedroń. Express Biedrzyckiej" on Spreaker.