Zbigniew Ziobro

i

Autor: Tomasz Golla/SUPER EXPRESS Zbigniew Ziobro

Wotum nieufności

Co się stanie z rządem, gdy odwołają Ziobrę? Minister wyjawia szczegóły

2022-12-06 17:30

- Jeśli nie ocalimy ministra Zbigniewa Ziobry, to nie będzie tego rządu w takiej formule – przyznaje w rozmowie z „Super Expressem” minister w KPRM Michał Wójcik (51 l.), jeden z najbliższych ludzi ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry. - Kluczowym momentem będzie głosowanie w sprawie naszego ministra. Jeśli go nie uratujemy, to wszystkie scenariusze są możliwe – dodaje Wójcik, kiedy pytamy go o ewentualne wyjście Solidarnej Polski z koalicji.

Już w przyszłym tygodniu ma odbyć się sejmowe głosowanie dotyczące wniosku opozycji w sprawie odwołania ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry (52 l.). W sejmowych kuluarach nawet politycy PiS przyznają, że los szefa Solidarnej Polski nie jest pewny. - Mamy dość ciągłych ataków na premiera przez środowisko Ziobry. Najchętniej to wymienilibyśmy Ziobrę na kogoś innego – przyznaje nam ważny polityk PiS z otoczenia premiera. Ale "ziobryści" odbijają piłeczkę. - Nie można sobie wyobrazić funkcjonowania rządu bez ministra Ziobry. A może być tak przecież, jak ostatnio w Sejmie przy ustawie o notariacie ministra Ziobry, że kilkunastu posłów PiS zrobiło to, co zrobiło i ustawa nasza nie przeszła – mówi w rozmowie z nami minister Michał Wójcik z Solidarnej Polski.

- Sytuacja jest dynamiczna, ustawa o notariacie pokazała, że parę osób jest nieodpowiedzialnych w klubie PiS. Mam nadzieję, że obronimy Ziobrę. Jeśli to się nie uda to dalej rząd nie będzie funkcjonował w tej formule. Jeśli nie uda się obronić ministra Ziobry, to scenariusze mamy rozpisane. To jest polityka, wszystkie scenariusze są możliwe – dodaje Wójcik. 

Marcin Matczak o KPO: "Jeżeli te pieniądze nagle staną się ważne, to Ziobro może przestać być ważny" [Express Biedrzyckiej]
Sonda
Czy Zbigniew Ziobro powinien odejść z rządu?

Czy Mateusz Morawiecki ma jeszcze jakiś wpływ na własny gabinet?

Marek Belka wątpi. Posłuchaj rozmowy z byłym premierem!

Listen to "Morawiecki nie jest niestety suwerennym premierem, zależy od szefa z Nowogrodzkiej - Marek Belka. EXPRESS BIEDRZYCKIEJ" on Spreaker.