Wojciech Jaruzelski

i

Autor: ARCHIWUM Wojciech Jaruzelski zmarł 25 maja 2014 roku w Wojskowym Instytucie Medycznym, miał 91 lat. W nocy z 12 na 13 grudnia 1981 wprowadził stan wojenny. Zostawił zonę Barbarę i córkę Monikę.

Ksiądz zdradza, co Jaruzelski na łożu śmierci mówił o stanie wojennym. PORUSZAJĄCE

2018-11-03 11:20

Ksiądz Adam Boniecki ujawnia: generał Wojciech Jaruzelski na łożu śmierci przystąpił do sakramentu spowiedzi! Duchowny opowiedział o tym, jak w ostatnich chwilach życia komunistyczny przywódca zapragnął wrócić do wiary.

Niezwykłe słowa znanego duchownego o ostatnich chwilach generała Wojciecha Jaruzelskiego! Ksiądz Adam Boniecki ujawnił, że przed śmiercią komunistyczny przywódca postanowił przystąpić do sakramentu spowiedzi. "Jaruzelski wiedział, że historia zapamięta go jako odpowiedzialnego za wiele zła. Rozumiem, że chciał to odwrócić. Uporczywie do końca wyjaśniał swoje racje ogłoszenia stanu wojennego - ujawnia ksiądz Boniecki w wywiadzie będącym fragmentem książki "Boniecki. Rozmowy o życiu", która ukaże się 14 listopada.

Duchowny wypowiedział się też o udziale w uroczystościach pogrzebowych Jaruzelskiego: "Doskonale wiedziałem, dlaczego tam idę. U Boga nikt nie jest skreślony, a Wojciech Jaruzelski jeszcze przed śmiercią się wyspowiadał. Jego decyzja o powrocie do Kościoła była ważna. I, jak sądzę, niełatwa. Zbyt długo manifestował swój dystans do Kościoła i w ogóle wiary, by potem łatwo wrócić".

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany