Jarosław Kaczyński na pikniku w Woli Rędzińskiej

i

Autor: twitter

Kampania parlamentarna

Jarosław Kaczyński w wyborczym spocie. "Musimy bronić Polski"

2023-07-22 19:05

W sobotę Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało nowy spot wyborczy, w którym główną rolę odegrał prezes ugrupowania, Jarosław Kaczyński. Spot skupia się na przekazie, że PiS stoi na straży obrony Polski. Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że te wybory są kluczowe dla samodzielności Rzeczypospolitej, dlatego nie można ich zbagatelizować.

W filmie "Jesteśmy blisko ludzi z Miłością Do Polski", udostępnionym na mediach społecznościowych PiS, możemy zobaczyć zdjęcia i fragmenty nagrań z wieców oraz spotkań polityków partii rządzącej z Polakami. Słyszymy również wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego oraz wicepremiera i prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego. Prezes wyraża przekonanie, że obowiązkiem władz państwa i narodu jest obrona interesów Polski, a teraz jest chwila, w której muszą obronić kraj, wierząc, że z pomocą ludzi Polska zostanie ocalona.

Na końcu spotu premier ponownie podkreśla, jak ważne jest wzięcie udziału w nadchodzących wyborach jesienią. Obrona samodzielnego bytu Rzeczypospolitej stoi na szali, więc nie wolno zlekceważyć tych wyborów - dodaje Mateusz Morawiecki. Nadal nie znamy dokładnej daty wyborów. Ich termin ogłosi prezydent Andrzej Duda, a zgodnie z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej musi to nastąpić "nie później niż na 90 dni przed upływem 4 lat od rozpoczęcia kadencji Sejmu i Senatu, wyznaczając wybory na dzień wolny od pracy, przypadający w ciągu 30 dni przed upływem 4 lat od rozpoczęcia kadencji Sejmu i Senatu". Oznacza to, że prezydent ma czas do 14 sierpnia na ogłoszenie terminu. Jednak nieoficjalnie wiadomo, że najbardziej prawdopodobnym terminem głosowania jest 15 października.

Sonda
Interesujesz się polityką?
Express Biedrzyckiej - Bogusław GRABOWSKI, Ewa PIETRZYK-ZIENIEWICZ, Mirosław OCZKOŚ RUNDA 2
Nasi Partnerzy polecają