Jarosław Kaczyński

i

Autor: AP/SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński

Wybory 2023: Jarosław Kaczyński wyznaczył partii plan minimum. W PiS zaczynają się mocno pocić

2022-06-27 8:47

Jarosław Kaczyński (73 l.) objeżdża Polskę w ramach bardzo wcześnie rozpoczętej kampanii wyborczej przed wyborami parlamentarnymi. Prezes PiS wyraźnie coraz bardziej się rozkręca, gdyż kolejne tygodnie obfitują w coraz to nowsze spotkania. Na tych zaś nie brakuje deklaracji oraz zapowiedzi. Tym razem prezes PiS powiedział, jaki ma plan na wybory.

Jarosław Kaczyński na spotkaniu w Inowrocławiu chętnie mówił na temat wyborów parlamentarnych i konfiguracji wyborczych, jakich spodziewać się ma elektorat. Prezes PiS komentował również to, co znaczy dla niego zwycięstwo w wyborach.

Jarosław Kaczyński: "Wygrać" to mieć przynajmniej 235 głosów

Zdaniem prezesa PiS wygrana w wyborach parlamentarnych powinna dać przynajmniej 235 głosów w Sejmie. Polityk przekonuje jednak, że to takie "marne minimum".

- Wygrać wybory to znaczy mieć co najmniej 235 głosów. To jest minimum oczywiście, takie marne minimum, bo trudno się z taką większością rządzi, codziennie się o tym przekonujemy - mówił Kaczyński w Inowrocławiu.

Zdaniem lidera partii rządzącej PiS dotąd niezależnie od wyniku procentowego kończyło właśnie z 235 mandatami w ostatnich wyborach parlamentarnych. - To się jakoś do nas przylepiło. Mieliśmy 37 procent i 235 głosów, i 43 procent, czyli najlepszy wynik w historii polskiego parlamentaryzmu (...) i znów 235 głosów, no, ale choćby tyle - komentował prezes. Działacze PiS będą się musieli ostro napocić aby osiągnąć minimum wyznaczone przez prezesa PiS.

Poniżej zdjęcia z protestu AgroUnii, do jakiego doszło pod siedzibą PiS

Nagana od Jarosława Kaczyńskiego. "Koalicjantów nie bardzo widać"

235 głosów w Sejmie, czyli "marne minimum" to dla prezesa PiS dopiero początek rozmów o zwycięstwie. Jarosław Kaczyński przyznał, że jego partia chciałaby więcej, bo - i tutaj padł zarzut wobec sojuszników - "koalicjantów nie bardzo widać". Czy to specjalny przytyk do pozostałych poza PiS członkami Zjednoczonej Prawicy, czy wstęp do ogłoszenia samotnego startu, nie wiadomo.

- Tak naprawdę to chcielibyśmy uzyskać więcej, bo koalicjantów jakoś nie bardzo widać proszę państwa, nie bardzo widać - deklarował Jarosław Kaczyński.

Opozycja "grymasi i kręci nosem". Według Jarosława Kaczyńskiego rządzi nią Donald Tusk

Prezes komentował również poczynania strony opozycyjnej. Jak stwierdził, nie ma w tym obozie spokoju, bo cały czas politycy opozycji "grymaszą i kręcą nosem", ale "wódz tam jest jeden". - Ich przywódcą jest Donald Tusk, powtarzam. Oni grymaszą, kręcą nosem, ale to wiadomo: chcą jak najwięcej dostać, ale wódz tam jest jeden, a reszta to są tacy w tej chwili troszkę zbuntowani podwładni - stwierdził Jarosław Kaczyński.

Sonda
Czy PiS wygra trzecią kadencję?
Express Biedrzyckiej 23.06 (Robert Biedroń, Paweł Szramka, gen. Bogusław Pacek) Sedno Sprawy: Artur Soboń
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają