Jarosław Kaczyński

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński

Kukiz'15 wystartuje z list wyborczych PiS? Kaczyński ujawnia prawdę

2022-06-13 8:33

Jarosław Kaczyński w najnowszej rozmowie z "Gazetą Polską" mówi m.in. o najważniejszych obecnie wyzwaniach w wojnie na Ukrainie i jej ewentualnych następstwach oraz obecnej sytuacji Polski. Prezes PiS dodatkowo mówi także o inflacji, jako o najważniejszym wyzwaniu oprócz konfliktu zbrojnego na Ukrainie. Dodatkowo ujawnia, że Kukiz'15 najprawdopodobniej wystartuje z list wyborczych PiS.

Jarosław Kaczyński wywiad dla "Gazety Polskiej": Kukiz'15 najprawdopodobniej wystartuje z list wyborczych PiS

Pytany o inflacje Jarosław Kaczyński odpowiedział. "Przed nami arcyważne pytanie: czy podczas kilkunastu miesięcy dzielących nas od wyborów będziemy w stanie opanować inflację, a jednocześnie damy radę ulżyć tym, w których ona najsilniej uderzyła. Jesteśmy zatem w rozkroku - bo z jednej strony walczymy z inflacją, a z drugiej podejmujemy działania osłonowe, które nie zawsze idą w tym samym kierunku. Na Zachodzie walka prowadzona jest poprzez ograniczanie siły nabywczej ludzi i to zapewne przyniesie dość szybko efekt. Wzrost płac jest tam dużo niższy niż inflacja. My nie możemy iść tą drogą, bo to dla Polaków byłoby znacznie bardziej odczuwalne. Nie ograniczymy świadczeń społecznych, obniżamy od 1 lipca podatki. Musimy wyborcom dobrze wyjaśnić te sytuację i dlatego ruszamy w Polskę" - stwierdził. Kaczyński wykonał też analizę debaty publicznej w Polsce. "Potężną kulą u nogi naszej debaty publicznej ciągle są media. Mamy totalną opozycję, wspieraną przez równie totalne media, które są w stanie tworzyć kontrrzeczywistość, w którą jednak ludzie wierzą. W Rosji media karmią ludzi przekazami niemającymi nic wspólnego z rzeczywistością, wręcz będącymi jej brutalnym i ordynarnym zaprzeczeniem, i u nas też są media, które działają co najmniej podobnie. Daleko nie trzeba szukać. Jedna z telewizji, kilka gazet, parę portali non stop prezentują nas jako partię popierającą Putina. My prowadzimy najbardziej skuteczną politykę uniezależniania się energetycznego od Rosji w Europie, wspieramy Ukrainę w walce z Rosją wszelkimi sposobami, w tym przekazując na wielką skalę broń i dostarczając wszystko co potrzebne, a i tak mówią o nas, że jesteśmy sojusznikami Kremla. Tak właśnie działa rosyjska propaganda i my te rosyjskie standardy widzimy w pewnych mediach" - dodaje. Ujawnia, że Kukiz'15 najprawdopodobniej wystartuje z list wyborczych PiS. Politycy porozumieli się w tej sprawie, choć jak mówi lider Zjednoczonej Prawicy, "konkretne rokowania jeszcze przed nami".

Poniżej galeria zdjęć z majątkiem Jarosława Kaczyńskiego

Sonda
Jarosław Kaczyński bardziej przydatny politycznie jest w rządzie czy na czele partii?
Jarosław Kaczyński o sprawie katastrofy smoleńskiej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE