Jarosław Kaczyński

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński

Jak wyglądają nastroje polityczne wśród Polaków?

Jarosław Kaczyński powinien zacząć się bać? Najnowszy sondaż pokazuje prawdę

2022-09-27 14:50

Najnowszy sondaż dla WP pokazuje, czy zdaniem Polek i Polaków Donald Tusk za czasów sprawowania swoich rządów był zwolennikiem Władimira Putina. Okazuje się, że 51,2 proc. absolutnie nie jest zdania, że sprzyjał prezydentowi Federacji Rosyjskiej. Tomasz Siemoniak poseł PO powiedział w rozmowie z WP, że jego zdaniem Jarosław Kaczyński ma teraz problem.

Tomasz Siemoniak: "Kaczyński ma problem"

W nowym sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski widać, że Polacy wcale nie są zdania, że Donald Tusk był poplecznikiem Władimira Putina, a wręcz przeciwnie. Ankietowani dla WP odpowiedzieli czy ich zdaniem lider PO gdy był u władzy, to nie był zwolennikiem Władimira Putina. 51,2 proc. ankietowanych odpowiedziało, że absolutnie nie są zdania, żeby sprzyjał prezydentowi Federacji Rosyjskiej. 36,7 proc. respondentów z kolei stwierdziło, że można nazwać Tuska sojusznikiem Rosji. - Gdyby ich zapytać, czy wierzą, że prezes PiS Jarosław Kaczyński jest najmądrzejszy, tak samo by odpowiedzieli. Jeśli powiedzą, że Donald Tusk organizuje lot na Księżyc, też w to uwierzą - mówił były szef MON, obecny polityk PO Tomasz Siemoniak. - Prezes Kaczyński zmienia wciąż narrację, raz jesteśmy partią rosyjską, raz niemiecką. To jest nieuczciwe, skandaliczne, rujnujące polską politykę - dodał Siemoniak, zaznaczając, że jego zdaniem prezes PiS ma ewidentny "problem". 

Budzisz o mobilizacji: "To, że ktoś przeszedł służbę wojskową kilka lat temu nie znaczy, że natychmiast stanie się żołnierzem" [Raport Złotorowicza]
Sonda
Czy opozycja musi się zjednoczyć, aby wygrać?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany