Jarosław Kaczyński

i

Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński

Wybory parlamentarne

Jarosław Kaczyński o zwycięstwie PiS w wyborach. "Warunkiem jest dotarcie do ludzi"

2022-10-22 16:43

Warunkiem zwycięstwa w wyborach jest dotarcie do ludzi, dotarcie do tych, którzy są pod wpływem propagandy - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami miasta Jedlicze (Podkarpacie). To jest w tej chwili zadanie nas wszystkich. Rozmawiać z ludźmi, przekonywać ich - dodał.

Warunek zwycięstwa

"Musimy sobie uświadomić i musimy wiedzieć, że warunkiem zwycięstwa w tych wyborach jest dotarcie do ludzi, dotarcie do tych, którzy są pod wpływem tej propagandy. Nie da się dotrzeć do każdego, ale do wielu się da, często także w takich indywidualnych kontaktach. To jest w tej chwili zadanie nas wszystkich; wszystkich członków partii, wszystkich, którzy są czynnymi zwolennikami tej partii - rozmawiać z ludźmi, przekonywać ich, odwoływać się do oczywistych faktów, bo te fakty naprawdę przemawiają za nami" - powiedział Kaczyński.

Odnosząc się do kwestii polityki zrównoważonego rozwoju wskazał, że "mamy do czynienia z taką ogólnopolską akcją, której zadaniem jest doprowadzenie do tego, żeby poziom cywilizacyjny był taki sam w Śródmieściu Warszawy, jak i w najbardziej zagubionej wiosce". "Trudne zadanie, ale możliwe do spełnienia. Nie w krótkim bardzo czasie, ale też nie w jakimś bardzo długim. Nie trzeba czekać pokolenia, żeby doprowadzić do tego" - ocenił prezes PiS.

Kaczyński: "Chcemy, żeby Polska była rzeczywistą wspólnotą"

Jak zaznaczył, PiS pokazuje, że "można to robić dużo szybciej". "I my to czynimy. Czynimy to w interesie Polski, w interesie Polaków, bo dla nas interes Polski i interes Polaków, to jest to samo" - zaznaczył. "My chcemy, żeby Polska była rzeczywistą wspólnotą. To znaczy grupą ludzi, których łączy nie tylko język, nie tylko kultura, ale których łączy także i takie przeświadczenie, że tą wspólnotą właśnie są i że dbałość tej wspólnoty dotyczy wszystkich, także tych, którym się w życiu nie powiodło" - powiedział Kaczyński.

Ocenił, że państwo polskie musi działać w ramach większych wspólnot, większych organizacji międzypaństwowych. Wyjaśnił, że w tym wypadku chodzi głównie o NATO z jednej strony, z drugiej strony Unię Europejską. Zastrzegł, że po to, żeby móc tak działać państwo musi mieć możliwość podejmowania decyzji, swobodnych decyzji w sferze gospodarczej, społecznej i w sferze odnoszącej się do organizacji państwa. "Jeżeli coś działa źle, albo fatalnie źle, jak na przykład w tej chwili działają sądy w Polsce, to my musimy mieć prawo do tego, żeby to zmienić" - podkreślił.

Sonda
Jarosław Kaczyński na TikToku. Powinien założyć własne konto?
Forum w Karpaczu 2022: Piotr Najbuk
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany