Jarosław Kaczyński

i

Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI/SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński nie pojechał do Rydzyka! Zostawił Błaszczakowi list. 30. urodziny Radia Maryja

2021-12-04 17:07

W Toruniu trwają huczne obchody trzydziestolecia Radia Maryja. Podczas uroczystej mszy świętej odczytano listy okolicznościowe, m.in od prezydenta Dudy i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. - Bóg zapłać Ojcze Dyrektorze za to wszystko, co uczyniłeś dla Kościoła, dla Polski i dla nas - napisał Kaczyński, który na 30. urodziny Radia Maryja nie przyjechał.

Z okazji okrągłego jubileuszu Radia Maryja do Torunia z całej Polski zjechali słuchacze rozgłośni ojca Tadeusza Rydzyka, wśród również nich politycy obozu rządzącego, m.in. dawno nie widziany Antoni Macierewicz. Podczas uroczystej mszy świętej odprawianej przez arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego odczytano listy okolicznościowe, m.in. od prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Zaszczytu odczytania listu dostąpił minister Mariusz Błaszczak. Prezes Kaczyński nie szczędził gorących podziękowań dla ojca Rydzyka za stworzenie tak wielkiego dzieła, jakim jest Radio Maryja. Poniżej prezentujemy cytaty.

- „Bóg zapłać Ojcze Dyrektorze za to wszystko, co uczyniłeś dla Kościoła, dla Polski i dla nas - napisał w liście prezes Kaczyński.

- Dziękujemy Bogu również za tę wspaniałą wspólnotę, jaką tworzą słuchacze Radia Maryja

- Dziękujemy również Panu Bogu za ten wielki dar, jakim jest dla nas osoba czcigodnego o. Tadeusza Rydzyka CSsR

 - Mamy to szczęście, że istnieje Radio Maryja, że nadaje telewizja Trwam, że wychodzi Nasz Dziennik, że działają fundacje i inne przedsięwzięcia.

Sonda
Kim dla Ciebie jest ojciec Tadeusz Rydzyk?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE