Jarosław Kaczyński, Donald Tusk

i

Autor: TOMASZ RADZIK/SUPER EXPRESS, PAWEŁ DĄBROWSKI/SUPER EXPRESS Najnowszy sondaż. Kaczyński może otwierać szampana! Złe wieści dla Tuska

Mocne słowa

Jarosław Kaczyński krótko podsumował PO. „Piłka, winko, cygarka”

2023-07-16 22:20

Prezes PiS Jarosław Kaczyński pojawił się na Pikniku Rodzinnym w Woli Rzędzińskiej, gdzie wygłosił przemówienie. Mówił nie tylko o działaniach swojej partii tym, co udało się osiągnąć przez 8 lat rządzenia, ale także dobitnie podsumował PO. Wicepremier nie gryzł się w język.

Jarosław Kaczyński w czasie swojego wystąpienia mówił między innymi o planach, jakie udało się zrealizować PiS-owi, między innymi o wprowadzeniu programu 500 plus, a niebawem podwyższenie świadczenia do 800 plus. Wicepremier podkreślał, że dzięki wysokim kompetencjom obecnego rządu Polska może inwestować środki w rozwój armii i szereg innych, kosztowanych programów. Przy okazji wbił szpilę w polityków PO.

- To jest władza ludzi, którzy nie są idealni, mają różnego rodzaju wady jak wszyscy, którzy też popełniają błędy. Ale mają dobrą wolę, są polskimi patriotami i nie są chłopcami, w krótkich majteczkach. I to nie chodzi o wiek – mówił.

W dobitnych słowach podsumował także rządy PO. - Chodzi o to jacy oni byli przy władzy. Nie ma nic złego w grze w piłkę, ale jak się pełni władzę to piłka, winko, cygarka. To jest cel rządzenia? Nie, to jest sytuacja, jak grupa chłopaków się dorwała do władzy – stwierdził.

Oberwało się także liderowi PO Donaldowi Tuskowi. - Co robił ten krzykacz Tusk, który nieustannie nas obraża, wrzeszczy, przeklina. Co robił? Jak był interes niemiecki i polski, to zawsze wygrywał niemiecki. Dokładnie na zimno, na zimno się wykańczało polskie stocznie, żeby nie padły stocznie niemieckie. Nie damy doprowadzić do tego, żebyśmy spod jednego buta wpadli pod drugi. Bo o to tutaj chodzi, to to toczy się bój o Polskę – grzmiał Jarosław Kaczyński.

QUIZ o Jarosławie Kaczyńskim. Pytania bez tabu nie tylko dla wyborców PiS

Pytanie 1 z 17
Czy Jarosław Kaczyński ma żonę i dzieci?
Express Biedrzyckiej - prof. Marcin MATCZAK
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany