Janusz Kowalski, Przemysław Czarnek

i

Autor: Tomasz Golla / Super Express Janusz Kowalski, Przemysław Czarnek

Największa dotacja w historii!

Janusz Kowalski rozpływa się nad Czarnkiem. Wiemy, na co minister edukacji przeznaczył 51 mln zł

2022-09-29 12:14

Wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Janusz Kowalski sumienne korzysta z Twittera. Polityk związany z obozem władzy tym razem za pośrednictwem social mediów postanowił pochwalić ministra edukacji Przemysława Czarnka. Co takiego się wydarzyło?

Janusz Kowalski o dotacji na kwotę 51 mln zł dla Uniwersytetu Opolskiego

Janusz Kowalski za pośrednictwem Twittera postanowił pochwalić się sukcesem, którego według informacji zawartych w poście jest ojcem. Wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi zamieścił we wpisie wzmiankę o tym, że starał się, by Politechnika Opolska otrzymała dotację. Według polityka to dzięki jego działaniom minister edukacji Przemysław Czarnek zadecydował o ty, że Politechnika Opolska otrzyma największą w historii dotację opiewającą na kwotę 51 mln zł. Co w porównaniu do wcześniejszego okresu jest dwukrotnością dotacji z mijającego okresu. Bowiem w latach 2012-2022 uczelnia mogła liczyć, według Kowalskiego na dotację wynoszącą 25,5 mln zł. 

Kowalski chwali Czarnka

"1,5 roku moich starań i decyzją Przemysława Czarnka przyznano dla Politechniki Opolskiej 51 mln zł dotacji na przebudowę biurowca „Lipsk”. Dwukrotnie większa dotacja w 2022 r. niż w poprzedniej dekadzie! 2012-2022 – 25,5 mln zł, 2022 – 51 mln zł! Wielki sukces dla Opola i Opolszczyzny" - napisał z przekonaniem Kowalski chwaląc tym samym ministra edukacji Przemysława Czarnka. Miejmy nadzieję, że przeznaczone środki przysłużą się studentom i osobom, które wiążą swoje życie zawodowe i edukacyjne z Uniwersytetem Opolskim. 

Od kiedy istnieje Uniwersytet Opolski?

Uniwersytet Opolski to jeden z osiemnastu państwowych uniwersytetów w Polsce z siedzibą w Opolu. Powstał 10 marca 1994 roku.

Sonda
Czy Janusz Kowalski powinien być wiceministrem rolnictwa?
Pieniądze to nie wszystko Janusz Kowalski
Nasi Partnerzy polecają