Janusz Kowalski, Przemysław Czarnek

i

Autor: Tomasz Golla / Super Express Janusz Kowalski, Przemysław Czarnek

Największa dotacja w historii!

Janusz Kowalski rozpływa się nad Czarnkiem. Wiemy, na co minister edukacji przeznaczył 51 mln zł

2022-09-29 12:14

Wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Janusz Kowalski sumienne korzysta z Twittera. Polityk związany z obozem władzy tym razem za pośrednictwem social mediów postanowił pochwalić ministra edukacji Przemysława Czarnka. Co takiego się wydarzyło?

Janusz Kowalski o dotacji na kwotę 51 mln zł dla Uniwersytetu Opolskiego

Janusz Kowalski za pośrednictwem Twittera postanowił pochwalić się sukcesem, którego według informacji zawartych w poście jest ojcem. Wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi zamieścił we wpisie wzmiankę o tym, że starał się, by Politechnika Opolska otrzymała dotację. Według polityka to dzięki jego działaniom minister edukacji Przemysław Czarnek zadecydował o ty, że Politechnika Opolska otrzyma największą w historii dotację opiewającą na kwotę 51 mln zł. Co w porównaniu do wcześniejszego okresu jest dwukrotnością dotacji z mijającego okresu. Bowiem w latach 2012-2022 uczelnia mogła liczyć, według Kowalskiego na dotację wynoszącą 25,5 mln zł. 

Kowalski chwali Czarnka

"1,5 roku moich starań i decyzją Przemysława Czarnka przyznano dla Politechniki Opolskiej 51 mln zł dotacji na przebudowę biurowca „Lipsk”. Dwukrotnie większa dotacja w 2022 r. niż w poprzedniej dekadzie! 2012-2022 – 25,5 mln zł, 2022 – 51 mln zł! Wielki sukces dla Opola i Opolszczyzny" - napisał z przekonaniem Kowalski chwaląc tym samym ministra edukacji Przemysława Czarnka. Miejmy nadzieję, że przeznaczone środki przysłużą się studentom i osobom, które wiążą swoje życie zawodowe i edukacyjne z Uniwersytetem Opolskim. 

Od kiedy istnieje Uniwersytet Opolski?

Uniwersytet Opolski to jeden z osiemnastu państwowych uniwersytetów w Polsce z siedzibą w Opolu. Powstał 10 marca 1994 roku.

Sonda
Czy Janusz Kowalski powinien być wiceministrem rolnictwa?
Pieniądze to nie wszystko Janusz Kowalski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany