Janusz Kowalski

i

Autor: Paweł Dąbrowski/Super Express

Mocne słowa

Janusz Kowalski o komisji ds. wpływów rosyjskich. „Jako świadek mam dużo do powiedzenia”

2023-06-01 20:50

Wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski z Suwerennej Polski zabrał głos w sprawie tak zwanego lex Tusk, czyli komisji ds. wpływów rosyjskich. Polityk przyznał, ze nie chce wchodzić w jej skład, jednak jako świadek miałby wiele do opowiedzenia. Uważa też, że lider PO Donald Tusk powinien stanąć przed komisją.

Janusz Kowalski otwarcie mówi, że Donald Tusk powinien stanąć przed komisją. Nawiązał także do kary, jaką komisja może nałożyć na daną osobę. - Czy chcemy mu zakazać pełnienia funkcji publicznych przez 10 lat? Tak. Ja bym mu zakazał dożywotnio – stwierdził wiceminister.

Podczas rozmowy z radiem TOK FM Janusz Kowalski przyznał, że Suwerenna Polska wolała powstanie sejmowej komisji śledczej, ale PiS podjęło inną polityczną decyzję. Choć sam nie chce być członkiem komisji, chciałby przed nią wystąpić. - a ufam, że stanę przed tą komisją. Jako świadek – stwierdził i dodał, że miałby dużo do powiedzenia. Na razie jeszcze nie wiadomo, kto będzie w niej zasiadał. Ma to być 9 osób.

Warto przypomnieć, że przegłosowaną przez Sejm 26 maja ustawę o powołaniu komisji podpisał prezydent Andrzej Duda. Wielu polityków opozycji uważa, że komisja ma przede wszystkim wykluczyć Donalda Tuska z nadchodzących wyborów parlamentarnych. Na razie jednak nie wiadomo, kto zostanie powołany przed komisję.

Co wiesz o Donaldzie Tusku. Pytanie numer 7 tylko dla wielkich znawców życia polityka!

Pytanie 1 z 15
Gdzie urodził się Donald Tusk?
Express Biedrzyckiej - dr Olgierd ANNUSEWICZ
Nasi Partnerzy polecają