Janusz Kowalski: Donald Tusk przed Trybunał Stanu

i

Autor: Tomasz Jastrzębowski / Reporter & Art Service / Super Express Janusz Kowalski: Donald Tusk przed Trybunał Stanu

Wybory 2023

Janusz Kowalski chce Tuska przed Trybunałem Stanu! Po to, aby wygrać wybory

2023-01-28 12:07

Kampania wyborcza w 2023 roku nabiera rozpędu, a w jej trakcie na pewno będzie głośno o Januszu Kowalskim z Solidarnej Polski, który w ostry sposób wyraża swoje poglądy. Poseł Zjednoczonej Prawicy opublikował film, w którym zdradził przepis na wygraną w wyborach i zaapelował przy tym o... postawienie Donalda Tuska przed Trybunał Stanu.

Janusz Kowalski mówi co trzeba zrobić, żeby wygrać wybory ."Postawić Donalda Tuska przed Trybunał Stanu"

Janusz Kowalski opublikował na swoim twitterowym koncie krótki film, w którym wyjaśnił jakie trzy warunki musi spełnić prawica, żeby wygrać w wyborach parlamentarne w 2023 roku. Oczywiście, jak to w przypadku posła Solidarnej Polski, nie obyło się bez kontrowersyjnych opinii.

- Po pierwsze, postawić Donalda Tuska przed Trybunał Stanu za jego prorosyjskie rządy lat 2007-2014. Po drugie zejście z kapitulanckiego kursu z Brukselą, po prostu przejść do ofensywny z eurokratami. Dość szantażowania Polski. I po trzecie, gryź ziemię w trakcie kampanii wyborczej. Musimy zmobilizować nasz elektorat i nie dopuścić do Platformy Obywatelskiej do władzy - powiedział Janusz Kowalski.

Janusz Kowalski podtrzymuje spór w Zjednoczonej Prawicy

Nie od dziś wiadomo, że Janusz Kowalski - delikatnie mówiąc - nie przepada za Donaldem Tuskiem i krytykuje go niemal na każdym kroku. Istotniejsze - z punktu widzenia obecnej polityki państwa - są słowa o podejściu do Unii Europejskiej. Najwyraźniej dalej Zjednoczona Prawica jest podzielona, gdy środowiska związane z premierem Mateuszem Morawieckim próbują odblokować KPO, Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry dalej utrzymuje kurs, według którego nie potrzebujemy unijnych funduszy. Słowa Kowalskiego o podejściu do Brukseli wskazują na to, że konflikt w rządzie dalej nie został zażegnany.

Janusz Kowalski ostro w Sejmie: Jesteście skundloną opozycją!
Sonda
Co sądzisz o Januszu Kowalskim?