Janusz Korwin-Mikke

i

Autor: Piotr Grzybowski Janusz Korwin-Mikke

Janusz Korwin-Mikke się nie pozbiera. W końcu został ukarany

2021-07-07 15:57

Janusz Korwin-Mikke otrzymał naganę od Sejmowej Komisji Etyki Poselskiej. Poseł Konfederacji został ukarany za kontrowersyjny wpis o pedofilii i wypadkach na drogach. O całej sprawie poinformowała Monika Falej z Lewicy, wiceszefowa komisji.

O co chodzi konkretnie? 6 marca 2021 roku na Twitterze został zamieszczony wpis, który oburzył opinię publiczną. Dotyczył on bezpośrednio pedofilii i wypadków na drogach.

"Na drogach ginie rocznie 3000 osób, ale dzięki temu mamy sprawny transport. Godzimy się z tym. I słusznie. Pytanie: czy nie lepiej, by 20 czy 50 dzieci więcej padło ofiarą pedofilów - ale reszta traktowała dorosłych ufnie i żyła normalnie, bez wpajanego strachu przed pedofilami?" - pisał Korwin-Mikke na Twitterze.

Dziś Komisja Etyki Poselskiej ukarała Janusza Korwina-Mikkego za te słowa. Chodzi konkretnie o artykuł Zasad Etyki Poselskiej - (zasada dbałości o dobre imię Sejmu). Mówi on o unikaniu przez posła zachowań, które mogą godzić w dobre imię Sejmu i poszanowanie godności innych osób.

Ocena wiceszefowej komisji jest jednoznaczna, wpis jest karygodny.

- To jest niedopuszczalne, żeby poseł Rzeczypospolitej Polskiej coś takiego mówił, mając też wielu wyznawców i ci wyznawcy mogą sobie wziąć to do serca i stwierdzić, że pedofilia jest w porządku i że to, że ginie 3000 osób też jest w porządku. To jest absurdalna sytuacja, niegodna posła – stwierdziła Monika Falej.

Nasi Partnerzy polecają