Janusz Korwin-Mikke niczym Bruce Liu. Trenuje do konkursu chopinowskiego

2021-10-29 12:54
Janusz Korwin-Mikke
Autor: Piotr Grzybowski Janusz Korwin-Mikke

Niedawno rozstrzygnął się XVIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina, zwany potocznie Konkursem Chopinowskim. Laureatem został Bruce (Xiaoyu) Liu z Kanady. Janusz Korwin-Mikke zainspirowany wydarzeniem postanowił, że także weźmie w nim udział za trzy lata. Zaczął już nawet trenować, a do sieci trafiły jego zdjęcia z pianinem.

Konkurs Chopinowski bez wątpienia wywołał nie tylko zainteresowanie, ale zrobił także medialny szum. Nie da się ukryć, że wydarzenie było na bardzo wysokim poziomie. Wszyscy czekali na zwycięzców, a honorowe miejsce na podium zajął pianista Bruce (Xiaoyu) Liu z Kanady, oddając całą swoją wrażliwość poprzez muzykę. To zainspirowało prezesa Konfederacji do rozpoczęcia nauki gry na tym instrumencie. Na swoim Instagramie opublikował zdjęcie, na którym siedzi przy pianinie. „Konkurs Chopinowski zakończony, a ja dopiero zacząłem ćwiczyć. Mam nadzieję, że zdążę do następnego” – napisał w poście Janusz Korwin-Mikke. Postanowiliśmy zapytać polityka, czy faktycznie ćwiczy i planuje udział w konkursie. - Trenuję do koncertu chopinowskiego za trzy lata, ale dopiero zacząłem. Dopiero zacząłem, jestem samoukiem – mówi „Super Expressowi” śmiejąc się pod nosem. - A tak naprawdę, to zdjęcie było żartem – dodaje Janusz Korwin-Mikke. No cóż, a może faktycznie warto byłoby spróbować? W końcu muzyka łagodzi obyczaje. Podczas rozmowy także dowiedzieliśmy się co dalej z jego zdrowiem. - Noga się powoli zrasta. Już za kilka dni rozpoczynam rehabilitację. Rokowania są bardzo dobre, jest możliwość, że przeżyję rehabilitacje. Mam nadzieję, że dożyję dobrego zdrowia – odpowiedział żartobliwie.

Poniżej galeria zdjęć Janusza Korwin-Mikkego po wyjściu ze szpitala

Tak Korwin-Mikke gra na instrumentach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE