Jan Pietrzak

i

Autor: Wojciech Olkuśnik/East News Jan Pietrzak

Odznaczenia państwowe

Jan Pietrzak odznaczony ważnym krzyżem. Komentarze zadziwiają

2022-11-11 16:19

Jan Pietrzak został odznaczony Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla Rzeczypospolitej oraz za osiągnięcia w twórczości artystycznej i kształtowanie postaw patriotycznych. - Na ręce pana prezydenta chciałem złożyć podziękowanie: dziękuję ci, Polsko, za moje wspaniałe, niezwykłe życie, pełne pracy dla swojego kraju - powiedział Pietrzak. Zdania na temat takiego odznaczenia Jana Pietrzaka są podzielone. Padają takie określenia jak "pieszczocha PRL, komunista".

Jan Pietrzak odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę

11 listopada 2022 roku w Narodowe Święto Niepodległości Jan Pietrzak został odznaczony Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla Rzeczypospolitej oraz za osiągnięcia w twórczości artystycznej i kształtowanie postaw patriotycznych. Uroczystość odbyła się w Belwederze. W sieci niemal natychmiast pojawiły się gratulacje, ale i nieprzyjemne komentarze  skierowane pod adresem Jana Pietrzaka. "W ten sposób odznaczenia państwowe tracą na wartości skoro mogą je otrzymywać tacy ludzie jak Pietrzak" - pisze jeden z internautów. Inny dodaje: "Nagradzał go PRL to i PiS nagradza. Serio, w rekonstrukcji słusznie minionego ustroju jesteście świetni!". Kolejny pisze tak: "Hańba. Duda nie omieszkał zniszczyć również wartość polskich odznaczeń. Walczący z komuną odznacza komucha. Ale to ich komuch".

Jan Stefan Pietrzak (ur. 26 kwietnia 1937 w Warszawie) – polski satyryk, aktor, piosenkarz i publicysta. Twórca Kabaretu Hybrydy oraz Kabaretu Pod Egidą, felietonista „Tygodnika Solidarność” i „Gazety Polskiej”. Kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 1995. Trzykrotnie żonaty. Ma pięcioro dzieci.

Sonda
Czy Marsz Niepodległości 2022 powinien się odbyć?
Politycy od kuchni - Kazimierz Kik
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany