Jan Ordyński: Belka powinien zostać

2014-06-23 4:00

Jan Ordyński, dziennikarz i publicysta TVP Info, o "najgorszym prezesie krajowego banku centralnego w Europie" wg Bloomberga:

- Mam podstawy sądzić, że komentarz w Bloombergu pochodzi z Polski. Rozmawiałem z Elżbietą Mączyńską, prezeską Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, z Andrzejem Olechowskim. To są poważni ludzie, którzy uważają, że Marek Belka powinien bezwzględnie zostać na stanowisku.

Uważam, że gdyby Belka teraz odszedł, to byłoby źle dla Polski i polskiej gospodarki. On ma ogromne kwalifikacje, był premierem, min. finansów, był ważnym dyrektorem w MFW, przewodniczącym Europejskiej Komisji Gospodarczej w Genewie... Nie mamy takich ludzi na pęczki w Polsce. Źle by było, gdybyśmy się go pozbyli tylko z powodu tej jednej rozmowy. Nie bądźmy w gorącej wodzie kąpani.

Zobacz: Katarzyna Piekarska: Wotum zaufania jest nieodzowne

Ludzie, którzy nagrywali te rozmowy, raczej nie kierowali się dobrem Polski. Podejrzewam, że inne interesy grały rolę, a nie przyzwoitość w polityce i dobro tego kraju. Bardzo ważne jest, żebyśmy dowiedzieli się, kto to był.

Przekazanie poparcia przez Religę na rzecz Tuska w wyborach w 2005 r. i spłacenie długów jego komitetu w ramach jakiejś umowy to już pewien problem. Jeśli jest to naruszenie przepisów ogólnych i prawa wyborczego, to niech zajmą się tym odpowiednie organy państwa. Niech po prostu zbadają tę kwestię. Można bezinteresownie przekazywać swoje poparcie po pierwszej turze przegranych wyborów, ale jeśli idą za tym jakieś nieuczciwe pieniądze, to sprawę trzeba wyjaśnić.

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości Super Expressu na e-mail

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE