Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS Rewolucja w rządzie! Kaczyński przemebluje gabinet Morawieckiego

Klub PiS straci parlamentarzystę?! Spytali go o Kaczyńskiego

2022-02-15 7:35

Ciąg dalszy kłopotów w PiS. Wiele wskazuje na to, że klub parlamentarny tej formacji straci kolejną osobę. Senator Jan Maria Jackowski (64 l.) odniósł się do kwestii wykluczenia go z klubu. Był pytany o to, czy rozmawiał z Jarosławem Kaczyńskim. Jan Maria Jackowski stwierdził też, że PiS był bardzo dobrym projektem politycznym z dobrym programem. - Odejście od programu i błędy, które zostały poczynione, powodują, że powiększa się grupa osób, które czują się zawiedzione PiS - ocenił w "Rz” senator.

Senator Jan Maria Jackowski został zapytany we wtorkowym wywiadzie w „Rzeczpospolitej”, czy wciąż należy do klubu parlamentarnego PiS. Senator przyznał, że zgodnie z nieoficjalną informacją ma zostać wykluczony z PiS.

- Formalnie to się nie stało, ponieważ ja nie jestem członkiem partii, jestem członkiem klubu parlamentarnego PiS. Wykluczenie z klubu to nie jest jednoosobowa decyzja. To decyzja całego klubu, który musi się w tej sprawie fizycznie zebrać. Musi być 50 proc. frekwencji, żeby było ważne takie spotkanie - wyjaśnił. Zaznaczył, że „to są wszyscy europosłowie, posłowie, senatorowie, grono prawie 300 osób.” - Musi być postawiony wniosek przewodniczącego klubu, który musi zostać przegłosowany bezwzględną większością głosów - dodał.

Jackowski dopytywany, czy rozmawiał z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim o wyrzuceniu z klubu, Jackowski zaprzeczył. - Nie, nikt się ze mną nie kontaktował z kierownictwa PiS. Nikt mnie nawet o niczym nie poinformował. O całej sprawie dowiedziałem się z mediów - powiedział.

ZOBACZ TAKŻE: Jackowski o przyszłości premiera. Czy przetrwa do końca kadencji? Morawiecki powinien się o tym dowiedzieć!

Polityk pytany, czy chciałby pozostać w klubie PiS, odparł: „To był bardzo dobry projekt polityczny, z bardzo dobrym programem i diagnozą sytuacji”. - Odejście od programu i błędy, które zostały poczynione, powodują, że powiększa się grupa osób, które czują się zawiedzione PiS. Ta grupa jest coraz większa - podkreślił. - Grupa wyborców rozczarowanych PiS będzie coraz większa - podkreślił. 

Express Biedrzyckiej - Radosław Sikorski: Inwazja Putina może nastąpić do końca miesiąca
Sonda
Śledzisz na bieżąco posiedzenia Sejmu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE